Заарештованим в США "російським шпигунам" відмовили у звільненні під заставу

Десятьом "російським шпигунам", які постали перед судом у США за звинуваченням у роботі на іноземний уряд, було відмовлено у звільненні під заставу.

У США увечері в понеділок, 28 червня, відбулися перші слухання у справі передбачуваних "російських шпигунів", заарештованих в рамках спецоперації ФБР та американської контррозвідки. Перед судом постали десять осіб, яких обвинувачують в роботі на іноземний уряд і відмиванні грошей; у звільненні під заставу їм було відмовлено.

Зокрема, у федеральному суді Манхеттена з'явилися Синтія і Річард Мерфі (Richard Murphy, Cynthia Murphy), Вікі Пелаес (Vicky Pelaez) та Хуан Ласаро (Juan Lazaro), а також Енна Чепмен (Anna Chapman). Аналогічні слухання відбулися і у федеральних судах інших міст - там перед судом постали Майкл Зоттолі (Michael Zottoli) і Патрісія Міллз (Patricia Mills), Дональд Ховард Хітфілд (Donald Howard Heathfield) і Трейсі Лі Енн Фоулі (Tracey Lee Ann Foley), а також Михайло Семенко (Mikhail Semenko). Всім їм висунуті звинувачення в незаконній співпраці з іноземним урядом. Також усім, крім Чепмен і Семенко (за версією ЗМІ - крім Мерфі), пред'явлені звинувачення у відмиванні грошей. У першій справі обвинуваченим загрожує до п'яти років позбавлення волі, за другою - аж до 20 років в'язниці.

Також у справі про "російських шпигунів" проходить Крістофер Р. Метсос (Christopher R. Metsos). Його затримати не вдалося. Він, ймовірно, знаходиться в бігах і був звинувачений заочно.

Арешт передбачуваних шпигунів, які працювали, як стверджують у США, на Службу зовнішньої розвідки РФ (СЗР), став результатом багаторічної операції ФБР і контррозвідки. До цього затримати підозрюваних, які ретельно приховували свою діяльність, не вдавалося, проте нещодавно контррозвідники перехопили декілька повідомлень, що виходили нібито з Москви і адресованих впровадженим в США шпигунам. Перехопивши переговори підозрюваних шпигунів, американські спецслужби вирішили провести арешти, визнавши, що тепер для цього достатньо підстав. "Докази у даній справі є переважними. Вони прості й переконливі", - заявив помічник федерального прокурора США Майкл Фарбіарца.

За даними слідства, заарештовані тривалий час жили в США, причому більшість з них - під виглядом подружніх пар. Передбачувані шпигуни знали мову, легко зав'язували знайомства серед місцевого населення і в цілому намагалися зійти за пересічних американців. Як відзначають в ЗМІ, деякі члени викритої шпигунської мережі влаштувалися в США незаконно і використовували підроблені документи, у той час як інші були легальними іммігрантами, в першу чергу з Канади.

Як випливає з матеріалів справи, які опинилися в розпорядженні журналістів, основним завданням заарештованих розвідників було налагодження зв'язків серед впливових політиків США і вербування потенційно корисних американців. За деякими відомостями, за більш ніж десять років проживання в США члени шпигунської мережі встановили тісний контакт з кількома видатними діячами США, серед яких неназваний політик-фінансист з Нью-Йорка, високопоставлений урядовець, вчений-ядерник та інші.

Тим часом у Росії повідомлення про арешт можливих "російських шпигунів" не коментують. У посольстві РФ у Вашингтоні прояснити ситуацію відмовилися, пославшись на недостатність інформації.

Читайте також:

У США заарештували 10 таємних агентів російської розвідки

Німеччина: російські шпигуни небезпечніші за ісламських терористів

Росіянина засудили за шпигунство на користь Пентагону

У США заарештували 10 таємних агентів російської розвідки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: