Заарештовано директора компанії, токсичні відходи якої затопили Угорщину

Директора компанії MAL Zrt, що володіє комбінатом, на якому на початку жовтня стався розлив токсичних відходів, заарештовано.

11 жовтня, поліція Угорщини на 72 години заарештувала директора компанії MAL Zrt, що володіє комбінатом, на якому на початку жовтня стався розлив токсичних відходів.

Прем'єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що уряд може націоналізувати компанію.

За словами Орбана, MAL Zrt зобов'язана виплатити компенсацію всім постраждалим від розливу відходів і зберегти робочі місця на глиноземному комбінаті, при цьому винні повинні понести відповідальність.

"Ми повинні тримати компанію, відповідальну за витік червоного шламу, під контролем держави, поки всі ці цілі не будуть досягнуті", - сказав глава уряду.

Нагадаємо, 4 жовтня на приналежному компанії MAL Zrt великому підприємстві з виробництва алюмінію в 160 кілометрах на захід від Будапешта стався вибух, в результаті чого була зруйнована гребля резервуара з отруйними відходами - так званим червоним шламом.

За даними рятувальників, в результаті вибуху з резервуара вилилося приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичних речовин. У трьох областях було оголошено надзвичайний стан. У населеному пункті Девечер було затоплено близько 400 будинків. В результаті НП загинули сім осіб, ще близько 120 отримали травми і хімічні опіки, 40 осіб перебувають у важкому стані.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що загрози радіоактивного зараження після розливу токсичних відходів немає. У свою чергу угорський міністр із захисту навколишнього середовища Угорщини Золтан Іллеш заявив, що на ліквідацію екологічної катастрофи може піти рік.

Читайте також:

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Резервуар з отрутохімікатами в Угорщині відремонтували

Через загрозу нового розливу хімікатів в Угорщині оголошено евакуацію

Жертвами екологічної катастрофи в Угорщині стали вже семеро людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: