Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заблоковане село, стрілянина і сутички: у російській Кабардино-Балкарії спалахнув міжнаціональний конфлікт

Його причиною стало небажання балкарців пропустити через своє село кінну процесію кабардинців.

У РФ стався великий конфлікт між жителями Кабардино-Балкарії. У центрі подій опинилося село Кенделен.

Як повідомляють російські ЗМІ, його мешканці-балкарці відмовилися пропустити сусідів-кабардинців до вершини гори Канжаль, дорога на котру пролягає через Кенделен. На горі кабардинці хотіли відзначити 310-річчя важливої для них Канжальскої битви. Однак балкарці попередили, що не дозволять кінній процесії пройти крізь своє село.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ситуация накаляется! Толпа с Заюково идет на Кенделен. Мессенджеры завалены сообщениями о том, что нужно пойти на Кенделен. Люди! Что вы творите? ОДУМАЙТЕСЬ! Выезжайте на места те, кого народ послушает! Имамы! Старейшины! @alyautdinovildar @aliy_totorkulov @patriot_kbr @hanafi_mazhab @junusbek_evkurov @skfo.ru @krskfo @minnatskchr @dum_kbr @dumkchr @kbr24.ru @dumagovru @dum_moscow #кбр #кчр #карачаевцы #балкарцы #адыги #кабардинцы

Публикация от Алания (Къарачай & Балкария) (@alan_nations)

Із 200 учасників ходи 170 дослухалися порад правоохоронців і відмовилися від наміру, але 30 чоловік об’їзною дорогою таки поїхали на Канжаль. Тим часом інші обурені кабардинці прийшли до Кенделена з вимогою пропустити вершників на зворотньому шляху. Місцеві відмовилися, після чого зав’язалися сутички. За неофіційною інформацією, вони супроводжуються стріляниною з вогнепальної зброї. Повідомлень про жертви поки не надходило.

Правоохоронці спробували забезпечити порядок у регіоні, але в підсумку кабардинці були змушені повертатися з гори іншим шляхом. Кенделен залишається блокованим силовиками, ввійти в село вони не можуть. Балкарська громада краю наголошує на неприпустимості дій кабардинців. Через конфлікт перекрито трасу між Нальчиком і Тирнаузом.

У самому Нальчику тим часом також стало неспокійно. Після поширення чуток про конфлікт на вулиці столиці Кабардино-Балкарії почали виходити десятки людей із прапорами та різноманітними гаслами. Поліція звітує, що ситуація перебуває під її контролем, проте поширювані в Інтернеті фото та відео дозволяють сумніватися в офіційній трактовці подій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції