Заборона на паління крокує світом

Черговою країною, що запровадила заборону на паління в публічних місцях, стала Велика Британія. Заборона діє від сьогодні.

Чоловічий клуб у Мідлсбро
news.yahoo.com
Експерти прогнозують, що найбільше постраждають від заборони на паління нічні клуби й казино. Ресторани ж, навпаки, матимуть зиск.

В Англії з неділі запроваджено заборону на паління в публічних місцях - пабах, ресторанах, клубах, школах, лікарнях, в'язницях і в будь-яких службових приміщеннях, де працюють люди.

Закон про заборону палити в публічних місцях британський парламент ухвалив у лютому 2006 року і дістав королівське схвалення в липні того ж року.

Різні частини Сполученого Королівства ухвалювали рішення про терміни вступу в дію заборони на паління самостійно, оскільки питання охорони здоров'я перебувають у компетенції місцевих органів влади.

Піонером тут стала Шотландія, де заборона набула чинності 26 березня 2006 року. В Уельсі й Північній Ірландії він діє з квітня цього року. І ось тепер до них приєднується найкрупніший регіон країни - Англія з її 50 мільйонами населення.

Автори закону стверджують, що він оздоровить атмосферу в місцях, де збираються люди, а багато завсідників пабів говорять, що буде зруйновано атмосферу багатьох закладів, що складалася протягом років.

Дані опитувань і досліджень про наслідки впровадження закону діаметрально протилежні залежно від того, хто проводить їх. Якщо це Організація з вивчення раку, то висновки досліджень говорять про позитивний ефект, якщо ж це Асоціація власників пабів, то картина абсолютно інша - падіння доходів і відвідування пивних.

Порушники закону підлягатимуть великим грошовим штрафам. Якщо людина палить в забороненому місці, то їй загрожує від 30 до 200 фунтів стерлінгів, а керівника компанії або установи, що допустив паління, може бути оштрафовано на суму до 2 тисяч 500 фунтів.

Новий закон запроваджено для захисту співробітників на робочих місцях і широкої публіки від шкідливої дії пасивного паління", - йдеться в повідомленні Національної служби охорони здоров'я Англії. За її даними, вдихаючи цигарковий дим, людина одержує до 4 тисяч різних шкідливих речовин, 50 з яких можуть викликати рак. 


За декілька тижнів до початку дії заборони Національна служба охорони здоров'я розіслала до всіх установ і компаній буклети й наклейки "Не палити", що їх необхідно розмістити на видних місцях. За невиконання цієї норми керівникові тієї чи тієї установи загрожує штраф від 150 до 1000 фунтів стерлінгів.

Роботодавець може організувати спеціальну кімнату для паління співробітників, що не має сполучатися напряму або через вентиляційні ходи з іншими робочими приміщеннями. Паління також буде дозволено на відкритих терасах ресторанів і кафе. Театральним акторам також дозволять палити на сцені, якщо "це є невід'ємною частиною дійства".

За декілька днів до початку дії закону в Англії суспільна організація "Freedom To Choose" ("Свобода обирати") подала позов до Вищого суду, захищаючи право курців на свободу вибору місця для задоволення своєї шкідливої звички. Активісти заявляють про те, що новий закон суперечить Європейській конвенції з прав людини.

Коли хтось намагається опротестувати легальність нового закону, інші люди вирішили повною мірою насолодитися можливістю покурити в останні дні перед його вступом у силу.

У суботу ввечері один із таких заходів відбувся у відомому лондонському джентльменському Морському і військовому клубі. Його члени взяли участь в "Останньому вечорі сигар".

”Близько 12 годин вечора всі курці демонстративно згасять свої сигари, а військовий сурмач церемоніально сповістить про початок заборони на паління в приміщеннях, після чого гості перемістяться до саду, де вони знову зможуть запалити свої сигари і продовжити насолоджуватися палінням", - ідеться в повідомленні клубу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: