Заборона TikTok в США: китайська компанія назвала рішення Трампа "надто політизованим" і подала до суду

У США застосунком TikTok користуються близько 100 мільйонів людей.

Китайська компанія ByteDance, якій належить популярний соцмедійний застосунок TikTok, оскаржуватиме рішення американського президента Дональда Трампа щодо заборони діяльності додатку на території США у суді. 

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що представники компанії вже подали позов до федерального суду в Каліфорнії, заявивши, що рішення очільника Штатів є "надто політизованим" та незаконним.

"Ми надаємо перевагу конструктивному діалогу щодо судових процесів, - заявили у TikTok. - Але, з указом президента, який загрожує заборонити наші операції в США, виключає створення 10 тисяч робочих місць і непоправно завдає шкоди мільйонам американців, які звертаються до цього додатка для розваг, зв’язків та законних засобів до існування, які є життєво важливими особливо під час пандемії, у нас просто немає вибору".

У позові TikTok також заявив, що адміністрація Трампа проігнорувала докази, надані слідчим національної безпеки США, а сам наказ є частиною політично вигідної Трампу кампанії з дискредитації Китаю.

Раніше американський президент, посилаючись на "достовірні докази щодо загрози національній безпеці США", дав китайській компанії ByteDance 90 днів на те, щоб позбутися усіх активів для діяльності соцмедійного застосунку TikTok на території США.

Також раніше американські ЗМІ повідомляли, що застосунок для коротких відео TikTok нібито в обхід політики Google збирав особисті дані Android-користувачів, за якими їх можна було б відстежувати, і відмовитися від цього було неможливо. 

Нагадаємо, що Сенат Конгресу США одноголосно підтримав законопроєкт, що забороняє держслужбовцям використовувати соцмедійний застосунок TikTok на держпристроях.

Трамп рішуче налаштований заборонити громадянам США користуватися TikTok, а в адміністрації президента вважають, що ByteDance та інші китайські технологічні компанії становлять загрозу національній безпеці країни.

Вашингтон підштовхує своїх союзників до подібних жорстких дій щодо китайських фірм, зокрема, стосовно компанії Huawei.

Водночас у ByteDance наполягають, що не надають даних користувачів офіційному Пекіну.

TikTok є популярним соцмедійним додатком серед молоді. Спочатку він набув широкої популярності в країнах Азії, а зараз - і в інших частинах світу. Його користувачі можуть створювати короткі відео з ефектами та музикою.

Раніше Державний секретар США Майк Помпео заявив, що радить користуватися TikTok лише тим, хто "хоче, аби особиста інформація опинилася в руках Комуністичної партії Китаю". 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів