Забруднена російська нафта дійшла до ЄС та України. У Білорусі планують відмовитися від неї до кінця року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі Мінськ аналізує масштаби збитків.

Російська неякісна нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук почала надходити до Європи та України.

Про це повідомив заступник голови концерну "Белнефтехим" Володимир Сизов, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, білоруська сторона після виявлення проблеми із якістю нафти своєчасно повідомила своїх контрагентів, яким надаються послуги з транзиту нафти в напрямку Західної Європи.

Наразі Мінськ аналізує масштаби збитку від надходження в країну нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук.

"Поки йде оцінка того, яких збитків завдано обладнанню. Більш того, якщо зараз видно очевидні речі – пропуски теплообмінного обладнання, то внутрішній стан реакторів і трубопроводів може бути оцінений тільки після проведення капітального ремонту", - сказав Сізов.

Водночас неякісна нафта досі продовжує надходити до Білорусі. "Поки говорити, що є якісь поліпшення по потоку нафти, передчасно", - зазначив Сізов.

За його словами, лабораторія, яка проводить аналізи по хлорорганічних сполуках, працює в перевантаженому режимі, оскільки зразки нафти беруться з різних точок. "Ситуація насправді складна", - зауважив Сізов.

Він додав, що білоруська сторона чекає на рішення ПАТ "Транснефть" щодо збільшення прокачування, задовольняє ГОСТ нафти на ВАТ "Нафтан" на північній гілці нафтопроводу "Дружба" (нафтопровід Сургут-Полоцьк), попередня домовленість є.

Окрім цього, Білорусь розраховує до кінця нинішнього року почати альтернативний Росії імпорт нафти через порти країн Балтії або України. Про це заявив заступник генерального директора Білоруської нафтової компанії Сергій Гриб, передає ТАСС.

Раніше білоруський концерн "Белнефтехим" заявив, що вимагатиме від російської "Транснафти" компенсації за експортування неякісної нафти. Там говорять про можливі збитки десятки мільйонів доларів через постачання неякісної нафти з боку Росії. Білорусь вже  призупинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії. Це відбувається на тлі відмови Москви підтримати пропозицію Мінська щодо збільшення майже на чверть тарифу на транзит територією Білорусі.

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції