Зачиняють торгові центри і відправляють людей на "дистанційку": Польща опинилася за крок до повного локдауну

Дата публікації
Перегляди
84к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зачиняють торгові центри і відправляють людей на "дистанційку": Польща опинилася за крок до повного локдауну

Фото: Associated Press

Людей попередили про можливе обмеження пересування.

Польща суттєво посилює карантин через значне зростання хворих на коронавірус. Від 7 листопада зачиняються всі непродовольчі крамниці в торгових центрах,  всі культурні установи, а школярів переводять на дистанційне навчання.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в середу на пресконференції, повідомляє TVN 24.

У торгових центрах, згідно з рішенням уряду, працюватимуть тільки продовольчі магазини, аптеки і пункти обслуговування. Театри, кіно, галереї будуть тимчасово зачинені. Крім того, на віддалене навчання відтепер переходять усі учні. Раніше учні молодшої школи могли відвідувати заняття в традиційному режимі.

"Друга хвиля пандемії з неймовірною силою вдарила по Європі і Польщі. Сьогодні здається, що листопад буде найважчим місяцем під час пандемії. Попереду надзвичайно важкий час", - сказав Моравецький.

Також польський прем'єр закликав громадян залишатися вдома і не виходити без нагальної потреби, а роботодавців - переводити співробітників на віддалений режим роботи. Він також звернувся до протестувальників і запропонував їм продовжувати свою діяльність в Мережі.

Моравецький пояснив, що такі обмеження потрібні, щоб уникнути впровадження загальнонаціональний карантин, який передбачатиме обмеження пересування. За його словами, Польща перебуває "за крок до повного локдауну".

"Нам доведеться ввести норми загальнонаціонального карантину, зокрема, заборона на переміщення, якщо епідемія торкнеться понад 70-75 осіб на 100 тис. жителів", - сказав прем'єр.

Своєю чергою, міністр охорони здоров'я Польщі Адам Недзельський зазначив, що у Польщі суттєво збільшується і кількість смертей.

"Система охорони здоров'я перебуває на межі можливостей", - додав Адам Недзельський.

Очікується, що нові обмеження почнуть діяти від 7 листопада і триватимуть щонайменше до 29 листопада.

Нагадаємо, кілька польських міст у зв'язку з пандемією коронавірусу скасовують гуляння на Новий рік. Але, наприклад,  у Гдині працюють над альтернативною програмою святкування, яка, насамперед, буде враховувати безпеку і здоров'я громадян.

Пандемія коронавірусу: Єврокомісія профінансувала перевезення хворих між медзакладами країн ЄС

Пандемія коронавірусу: Єврокомісія профінансувала перевезення хворих між медзакладами країн ЄС
Наступна публікація