Задля збереження монархії у Бахрейні "обезголовили" опозицію

25 опозиціонерів-шиїтів, серед яких шестеро лідерів опозиції, були заарештовані бахрейнською владою за заклики до повалення монархії.

Влада Бахрейну затримала 25 опозиціонерів-шиїтів, зокрема шістьох лідерів опозиції. Їм закидають у провину заклики до повалення монархії, яка представляє сунітську меншість.

Арешти були проведені після того, як король Бахрейну оголосив у країні надзвичайний стан, а у деяких особливо неспокійних районах столиці Манами ввели комендантську годину.

Акції протесту тривають в Бахрейні – маленькій державі у Перській затоці - вже кілька тижнів. Опозиція вимагає політичних і економічних реформ, а також визнання релігійних свобод мусульман-шиїтів, які становлять більшість населення країни.

16 березня сили безпеки за підтримки бронетехніки розігнали табір опозиції, розбитий на центральній площі Манами. За повідомленнями, загинули шестеро людей - троє демонстрантів і троє співробітників поліції, багато людей дістали поранення.

Пізніше антиурядові маніфестанти були витіснені і з інших районів. При розгоні використовувався сльозогінний газ, гумові кулі, і, за твердженням деяких джерел, нібито бойові патрони. Один з видних опозиційних діячів Абдель Джаліль Халіль назвав те, що відбувалося, "війною на знищення".

Всього в результаті заворушень у Бахрейні загинули не менше 13 осіб .

14 березня в Бахрейн були введені війська сусідніх країн, головним чином, Саудівської Аравії - для підтримки сунітської монархії, яка править в країні 200 років.

Лідери держав Перської затоки, де суніти становлять більшість, побоюються, що падіння правлячої в Бахрейні сунітської монархії може підштовхнути до революції по всьому регіону. Саудівська влада, зокрема, стурбована тим, що заворушення можуть підбурити шиїтську меншість в самій Саудівській Аравії, яка живе, в основному, у Східній провінції, де розташовано багато нафтовидобувних підприємств.

Читайте також:

У столиці Бахрейну ввели комендантську годину

В Бахрейні військові закидали демонстрантів гранатами

Саудівська Аравія ввела війська до Бахрейна

У Бахрейні шиїтська опозиція закликала до повалення монархії

ВідеоЗадля збереження монархії у Бахрейні "обезголовили" опозицію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: