Загальнонаціональний страйк відріже Грецію від решти світу

Акція протесту спрямована проти скорочення зарплат, яке передбачається у зв'язку з планами уряду Греції з порятунку національної економіки.

У середу, 24 лютого, у Греції пройде загальнонаціональний страйк, в якому візьме участь чверть населення країни.

У загальному страйку, оголошеного найбільшими профспілковими об'єднаннями Греції – Загальної конфедерації праці Греції та Вищою радою профспілок держслужбовців, візьмуть участь державні чиновники, працівники держпідприємств, банків, приватних фірм, викладачі шкіл та університетів, а також журналісти.

У зв'язку зі страйком, до якого приєдналися авіадиспетчери, авіасполучення з Грецією в середу буде повністю перервано. Крім того, серйозні проблеми чекають городян у зв'язку з припиненням на цілу добу роботи метро, електричок, тролейбусів і трамваїв. З перервами будуть виходити на лінії автобуси.

Акція протесту спрямована проти скорочення зарплат, які передбачається у зв'язку з планами уряду Греції з порятунку національної економіки.

На початку поточного року влада Греції оприлюднила план скорочення державних витрат, щоб до 2012 року знизити дефіцит бюджету до 2,8 відсотка ВВП (в даний час дефіцит досяг 12,7%). План, зокрема, передбачає зменшення зарплат бюджетникам, підвищення цін і реформу податкового законодавства.

Ці заходи викликали невдоволення населення країни. 10 лютого в Греції пройшов 24-х годинний страйк, ініційований профспілкою держслужбовців. Крім того 48-годинний страйк провели співробітники митниці та податкової інспекції Греції.

Як повідомлялося, Євросоюз підтримав ініціативу влади Греції, але заявив, що може зажадати подальших скорочень державних витрат. 11 лютого за підсумками саміту ЄС всі 27 учасників Євросоюзу підписали угоду про солідарність по відношенню до Греції. Таким чином, в разі крайньої необхідності Афіни можуть розраховувати на допомогу Євросоюзу.

У той же час ніякої конкретної фінансової допомоги Греції під час саміту запропоновано не було. Учасники зустрічі лише заявили, що попросять Міжнародний валютний фонд до березня дати оцінку ситуації в цій країні.

Читайте також:

Єврозона вийшла з дефіциту торгового балансу

Греції запропонували вийти з єврозони

Меркель і Саркозі пообіцяли Греції політичну підтримку

G7 закликав Грецію економити бюджетні гроші

ВідеоУ Греції пройде загальнонаціональний страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: