Загибель "Булгарії" передрікали давно: на форумах робили ставки, коли потоне теплохід

Річковики, які знайомі з технічними характеристиками "Булгарії" ще рік тому на форумі робили ставки, скільки протягне теплохід.

Жалоба за жертвами затонулого теплохода Булгарія в Росії_8
AFP
Жалоба за жертвами затонулого теплохода
Ще минулого року на професійному інтернет-форумі річковики, які знайомі з "Булгарією", робили ставки, чи протягне вона ще один сезон експлуатації.

Незадовго до початку навігації - в березні 2011 року на форумі було залишено таке повідомлення:

"Усі технічні проблеми"Булгарії" відомі з обговорення. Якщо судновласник, замість того щоб вирішити ці проблеми в міжнавігаційний період, вийде з ними в нову навігацію - вся вина за можливі наслідки на судновласника", пише Москвовский комсомолец.

До цього річковики в подробицях описували всі "недуги" судна, і навіть незнайомому з технічною стороною судноплавства дилетанту було ясно, що в такому вигляді дизель-електрохід навряд чи протягне ще сезон, відзначає видання.

"... Машина "зґвалтована" на озброєнні в Закамську ... Дві різні бригади ремонтували. Тобто насправді намагалися зрозуміти "історію хвороби "і ремонтувати", вболіваючи за кожен гвинтик, втулку і поршень". Але це як хронічні хвороби глушити на час. Є один засіб - багато зелені і хороший ремкомплект", - пише користувач форуму у повідомлені.

"Для того щоб зробити движки, потрібні фахівці і чималі кошти!! А кому це зараз потрібно?!"

"... В 2007-у тоді ще "Україна" (колишня назва "Булгарії"- ред.) вийшла з затону. Було сказано - одну навігацію вона проходить, потім - повна розбірка МКО (машинних і котельних відділень - прим. ред. ).

"Все йде до того, що судно в навігацію не вийде. Якщо, звичайно, не станеться якесь диво і не знайдуться бажаючі раптом взяти його у фрахт ...Дуже малоймовірно це! .."Булгарія" в жалюгідному стані!"

"Поки Свєта його остаточно не добила" (мова про нині затриману Світлану Інякіну - власницю фірми-орендаря "АгроРечТур" - ред.).

"Давайте ставки робити і приблизний хід подій - хто виграє, тому дістанеться приз - скидаємося на путівку 3-денну. Я не вірю, що буде так само або краще, ніж у 2010 році ..."

Пропозиція робити ставки було одним з останніх повідомлень, що стосуються технічного стану судна до трагедії, масштаби якої ніхто не міг собі навіть уявити.

"Булгарію" можуть підняти 21 липня

Булгарія_підйом2
rt.com
Операція з підняття "Булгарії"
Відзначимо, "Булгарію" можуть підняти на поверхню у четвер, 21 липня. До ранку четверга під його днище заведені три металеві "рушники" - два під корму і один під носову частину, туди ж залишилося завести ще один останній, процес продовжується й зараз.

Як заявив представник оперативного штабу з підйому судна Тимур Хікматов, точний час підйому буде визначено після того, як закінчиться завод "рушників".

"Ми плануємо, що якщо не відбудеться ніяких надзвичайних ситуацій, то ця робота закінчиться до обіду сьогоднішнього дня", - сказав він.

Хікматов підкреслив, що ніяких істотних порушень у графіку робіт з підйому "Булгарії" немає.

"Власне, цей графік встановлюємо ми. Підйом кожного корабля - це унікальна операція, і ніколи не можна спрогнозувати, скільки точно за часом вона займе", - пояснив він.

Нагадаємо, про жалюгідний технічний стан круїзного судна, побудованого в Чехословаччині в 1955 році, стали говорити відразу ж після його катастрофи 10 липня.

Зокрема, зазначалося, що не працював один із двигунів. Проте орендарі та власники це заперечували, запевняючи, що всі необхідні ремонтні роботи проводилися в строк.

У справі про катастрофу "Булгарії" арештовані гендиректор компанії-суборендаря "АргоРечТур" 40-річна Світлана Інякіна і старший експерт Камської філії Російського річкового регістра 62-річний Яків Івашов. Звинувачення їм ще не пред'явлено, обидва оскаржують свій арешт.

За фактом аварії корабля порушено кримінальні справи про порушення правил експлуатації судна (ст. 263) і надання туристичних послуг (ст. 238). Третя справа заведена про ненадання допомоги потерпілим капітаном судна, яке проходило повз "Булгарію" (ст. 270 КК РФ).

Читайте також:

Пасажири "Булгарії" намагалися врятувати дітей і потонули разом з ними

Шістьох людей із затопленої "Булгарії", які вважались зниклими безвісти, знайшли живими

Врятований хлопчик з "Булгарії" розповів нові подробиці катастрофи

На дні Волги знайдені фото, зроблені за кілька годин до загибелі "Булгарії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: