Загиблі російські журналісти не зверталися у місію ООН у Центральній Африці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поліція ООН буде брати участь у розслідуванні разом з силами безпеки ЦАР.

Загиблі в Центральноафриканській Республіці (ЦАР - ред) російські журналісти не зверталися до миротворців ООН після прибуття в країну.

Про це повідомив прес-секретар Багатопрофільної комплексної місії ООН по стабілізації в ЦАР (МИНУСКА) Володимир Монтейро.

"Іноземні журналісти іноді звертаються до МИНУСКА з проханнями про інтерв'ю чи за отриманням інформації, але у цьому випадку таких прохань нам не надходило", - цитує його центр новин ООН.

За словами Монтейро, в середу вранці співробітник поліції ООН відправився в Бангі, де в моргу місцевої лікарні знаходяться тіла загиблих.

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

"Сьогодні вранці ми направили в Бангі співробітника сил поліції ООН, який буде брати участь у розслідуванні разом з силами безпеки ЦАР", - заявив представник місії ООН.

Нагадаємо, 31 липня в ЦАР миротворці знайшли тіла трьох убитих російських журналістів - Орхана Джемаль, Кирила Радченко та Олександра Расторгуєва. Вони планували відвідати базу на території маєтку Беренго, де, за даними ЗМІ, можуть перебувати найманці ПВК "Вагнер". В цілому ж в країні вони знімали документальний фільм про російських найманців.

Журналісти прилетіли до столиці ЦАР Бангі у суботу, 28 липня. Наступного дня знімальна група поїхала на базу Беренго, але журналістів туди не пустили, зажадавши від них акредитацію від Міноборони ЦАР. На базі переписали дані росіян і сказали, що акредитації можуть дати через п'ять днів.

30 липня журналісти повинні були зустрітися з фіксером з місії ООН на ім'я Мартін. Зустріч мала відбутися в місті Бомбарі, яке розташоване за 400 км від Бангі. Водія знімальної групи рекомендував сам Мартін. Цей же водій возив в ЦАР французьких журналістів.

Мер міста Сибю Анрі Депеле розповів, що на російських журналістів влаштували засідку. Це сталося близько 10 години вечора в понеділок, 30 липня. Про деталі події розповів водій, який вижив при нападі.

"Як розповів водій, коли вони перебували в 23 кілометрах від Сибю, озброєні люди вийшли з кущів і відкрили вогонь по автомобілю. Троє журналістів загинули на місці", - розповів чиновник.

За словами представника влади центральноафриканского міста Сибю Марселена Йойо, росіяни були вбиті на місці близько десятьма особами в тюрбані, які спілкувалися арабській мові. Чиновник додав, що представники спецслужб казали росіянам не вирушати в дорогу, "оскільки було вже темно".

Вибір редакції