Загін британського спецназу захоплений повстанцями у Лівії

Представники лівійської опозиції були розгнівані тим, що британський спецназ виявився на підконтрольній їм території.

Лівійські повстанці захопили загін британських спецназівців на сході країни. У східній частині країни, яка знаходиться під контролем повстанців, були захоплені, щонайменше, вісім офіцерів елітного підрозділу SAS (Special Air Service), що супроводжували британського дипломата. Імовірно, дипломат повинен був встановити контакт з повстанцями і підготувати візит свого вищого колеги.

Згідно з інформацією Sunday Times, британські спецназівці були доставлені в центр повстанського руху Лівії місто Бенгазі, де їх допитав один з найвпливовіших опозиційних лідерів.

Як повідомляється, представники лівійської опозиції були розгнівані тим, що британський спецназ виявився на підконтрольній їм території, оскільки свідчення іноземного втручання можуть сприяти переходу на бік Каддафі частини патріотично налаштованих повстанців.

Між тим, міністерство закордонних справ Великобританії "не підтвердило і не спростувало" повідомлення про захоплених військовослужбовців, повідомляє газета.

Наступною метою лівійських повстанців після взяття нафтового центру Рас-Лануф буде порт Сірт, заявив 6 березня лідер Перехідного національної ради (ПНР) шейх Мустафа Абдель Джаліль.

За його словами, звільнення Сирта, який знаходиться зараз у руках частин, вірних Каддафі, дозволить зняти блокаду з обложених міст на заході країни і відкриє шлях на Тріполі.

Як передає телестанція Al-Jazeera, частина племінних кланів, що підтримують Каддафі в Сирті, у міру наближення збройних формувань ПНР оголосила про перехід на сторону "революції 17 лютого". У місті почалися заворушення.

На вулицях міста Ез-Завія (нараховує близько 200 тис людей) до пізньої ночі тривали бойові дії. Танкові колони знов прорвалися в центр міста, і урядові джерела в Тріполі оголосили про відновлення контролю над містом, розташованим за 50 км від столиці. Проте повстанці стверджують, що їм вдалося підбити кілька бронемашин, після чого колона повернула назад.

Концентрація частин, вірних режиму Каддафі, навколо Ез-Завія триває. У місті, який переходить з рук в руки, закінчуються медикаменти і продовольство. Батальйони Революційних народних комітетів, які захопили вранці кілька кварталів, влаштували на вулицях масові страти його захисників.

Трупи потім були вивезені в невідомому напрямку. Повідомляється, що танки розстрілювали в упор будівлі, з яких вівся вогонь. Вбито понад 60 мирних громадян, серед яких є жінки і діти.

Полковник Муаммар Каддафі попередив країни Заходу, що їх накриє потік біженців. Як заявив Каддафі в інтерв'ю іноземним ЗМІ, дестабілізація кине Лівії в обійми Усами бен Ладена.

Читайте також:

Війська Каддафі жорстоко знищують повстанців: задіяні танки, БТРи та бойові вертольоти

Війська Каддафі втопили Лівію в крові: убито лідера повстання

У Мережі з'явилося відео запеклого бою за схід Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: