Загинув один з найвідоміших альпіністів світу, піонер вільного сходження

У Німеччині після падіння з 18-метрової висоти помер 56-річний Курт Альберт - засновник так званого "вільного сходження".

Пішов з життя один з найвідоміших діячів альпінізму і скелелазіння у світі, 56-річний німець Курт Альберт.

Він помер у відділенні інтенсивної терапії, через два дні після падіння з 18-метрової висоти.

Курт Альберт вів одну з трьох груп альпіністів по "віа феррате" – скельній ділянці, спеціально обладнаній металевими конструкціями, з допомогою яких можна подолати маршрут з більшою швидкістю.

Близько полудня у неділю спортсмен зірвався зі скелі і впав на землю, пролетівши 18 метрів. Після чого були терміново викликані рятувальники. З важкими травмами голови Курта доставили в госпіталь Ерланген біля Нюрнберга. Але дива не сталося, лікарі зафіксували загибель мозку.

На сайті спортсмена розміщено заяву: "Тепер це, на жаль, сумна правда. Курта Альберта більше немає серед нас. Він став жертвою трагічних обставин. Німецьке і міжнародне співтовариство альпінізму втратило одну з прекрасних і видатних особистостей".

Довідка: піонер вільного сходження

Курт Альберт народився 28 січня 1954 року в Нюрнберзі. Свій скелелазний шлях почав у 12 років. Зі своїм товаришем Хольгер Хойбером здійснив численні сходження високого ступеня складності в горах Патагонії, Гренландії, Канади і Антарктики.

Його інтереси охоплювали численні аспекти альпіністського спорту - від боулдерінгу до підйомів на піки Гімалаїв або екзотичних вершин у Мадагаскарі, Намібії, В'єтнамі та Мексиці.

Курт Альберт був піонером вільного сходження. Саме він вигадав термін "редпойнт" - спосіб проходження маршруту вільним способом, без страховки. Цей спосіб значно вплинув на розвиток скелелазіння у всьому світі.

Читайте також:

Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

На Памірі знайдено тіло українського альпініста

Один з найкращих альпіністів світу загинув у Гімалаях

Легендарні сніги Кіліманджаро зникнуть через 20 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: