Загострення у Лівії. Під час наступу на столицю загинули десятки людей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони конфлікту обмінялись авіаударами.

Внаслідок загострення збройного конфлікту у Лівії щонайменше 21 людина загинула, ще 27 – поранені.

Про це повідомляє ВВС.

Підконтрольна Хафтару Лівійська національна армія атакує столицю країни Тріполі на півдні і на заході. Проурядові війська в суботу 6 квітня нанесли "численні авіаудари" у 50 кілометрах на південь від Тріполі.

У неділю, 7 квітня, бої поновилися біля аеропорту Тріполі, що не працює. Він був однією з основних цілей повстанців Хафтара. Як зазначається, 7 квітня його армія вперше нанесла авіаудар.

Як пише ВВС, серед інших важливих об'єктів, які Хафтар прагне захопити насамперед – національний банк і державний телецентр.

Водночас мешканці столиці запасаються харчами і паливом. На оборону Тріполі висунулися урядові війська і лояльні до них загони сил самооборони.

Окрім цього, одне з найбільших ісламістських угруповань - "Спеціальні сили стримування" (RADA), які раніше підтримувала уряд національної згоди, заявили в соцмережах, що переходить на бік Хафтара. Як передає ВВС, якщо ця інформація підтвердиться, це стане важким ударом по прем'єр-міністру Фаїзу Сараджу.

Нагадаємо, раніше командувач Лівійської національної армії Халіфа Хафтар оголосив про наступ на столицю Лівії Тріполі, яка перебуває під контролем визнаного ООН уряду.

Хаос в Лівії панує з 2011 року, коли був повалений і убитий диктатор країни Муаммар Каддафі. Зараз Лівія розділена між двома урядами, які ворогують між собою, - кабінетом національної єдності в Тріполі, який був сформований за підтримки ООН, а також урядом повстанців у місті Тобрук на сході країни. Що ж насправді відбувається в цій країні, пропонуємо почитати у спеціальному матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції