Загроза безпеці: у Словаччині прокоментували відкриття бази путінських "Нічних вовків" в країні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Словаччини назвав «Нічних вовків» «інструментом режиму, залученим в окупацію сусідньої країни».

Влада Словаччини назвала загрозою відкриття бази «Нічних вовків» в країні, а фотографії об'єкта свідчать про наявність на його території старої військової техніки.

Про це пише РБК.

Стурбованість Братислави викликав штаб «Нічних вовків», відкритий влітку поблизу населеного пункту Дольна Крупа за 70 км від столиці країни. Представник МЗС Словаччини заявив, що діяльність «Нічних вовків» має перебувати під ретельним контролем. «Ми вважаємо, що вплив членів (байк-клубу - ред) шкідливий, особливо поширення їх думок, якими вони прагнуть переписати історію», — заявив Суско.

Президент країни Андрій Киска, коментуючи відкриття бази, нагадав про участь байкерського угруповання в подіях в Україні. Він назвав «Нічних вовків» «інструментом режиму, залученим в окупацію сусідньої країни».

Фотогалерея На в’їзді до Праги активісти заблокували путінських "Нічних вовків" (22 фото)

«З урахуванням цих обставин дія групи байкерів являє собою явну загрозу безпеці нашої країни. Створення так званого європейського штабу «Нічних вовків» у Словаччині виглядає знущанням з урахуванням офіційного ставлення Словацької Республіки до анексії Криму і політики Росії», — сказав глава держави.

Офіційний представник посольства Росії в Словаччині Владислав Куликов заявив, що під базою «Нічних вовків» місцева влада має приватний музей військової техніки. Мовляв, у ньому зберігається техніка як часів Вітчизняної війни, так і списана, більш пізніх років.

База «Нічних вовків» в Дольній Крупі була офіційно відкрита наприкінці червня. Повідомлення про відкриття бази, названої «європейським штабом», було розміщено на сайті російського посольства в країні, в церемонії брали участь російські дипломати.

База "Нічних вовків" в Словатччині (скіншот)
ВВС

При спробі зняти базу журналістам погрожували. У відеозапис, який був підготовлений за підсумками візиту журналістів у Дольну Крупу, також були вмонтовані кадри з дрона, на яких видно стару військову техніку.

У зв'язку з повідомленнями про військову техніку на об'єкті перевірку провела поліція Словаччини. Звіт про перевірку було опубліковано на офіційній сторінці відомства в Facebook. За підсумками перевірки поліція підтвердила, що на базі розміщені деактивовані бронемашини, нездатні до стрільби. У звіті пояснюється, що ці машини є експонатами історичної виставки, яка повинна відкритися восени для вільного відвідування. Частина військової техніки належить добровільній пожежній охороні Словаччини та модифікована для участі в пожежогасінні. У поліції зазначили, що жодних порушень при перевірці бази виявлено не було. Частина техніки належить Військово-історичного інституту, що перебуває у веденні Міністерства оборони країни. У військовому відомстві заявили, що бронемашини були передані музею Хамбалека за договором оренди. Після повідомлень про відкриття бази «Нічних вовків» на території об'єкта цей контракт у відомстві мають намір розірвати.

Заяви словацької влади прокоментував РБК лідер «Нічних вовків» Олександр Залдастанов (Хірург). За його словами, називати відкритий в Словаччині об'єкт «базою» некоректно. «Найбільше мене вражає фраза про переписування історії, викликає сміх. Це вони займаються переписуванням, все в їхньому стилі. Вони (в Словаччині - ред) на мітингу не змогли навіть зібрати людей, які протестують проти перебування в країні нашої банди. І це не база, не треба лякати людей, це дім», — сказав лідер «Нічних вовків».

Раніше повідомлялося, що "Нічні вовки" вперше з 2012 року не отримали кремлівських грантів, хоча подали принаймні три заявки.

ВідеоНімеччина анулює шенгенські візи улюбленим байкерам Путіна з клубу «Нічні вовки»

Вибір редакції