Загроза нового вибуху на "Фукусіма": рівень небезпеки підвищено до п’ятого

Агентство з атомної енергії Японії підвищило рівень небезпеки на аварійній атомної електростанції "Фукусіма-1" до п'ятого рівня з семи можливих.

З Японії знову надходять повідомлення про вибухи на аварійній АЕС "Фукусіма-1". На цей раз - на другому енергоблоці.

Агентство з атомної енергії Японії підвищило рівень небезпеки до п'ятого рівня з семи можливих. П'ятий рівень передбачає аварію з ризиком за межами майданчика, коли відбувається важке пошкодження активної зони реактора чи радіаційних бар'єрів.

Японія звернулася до Німеччини з проханням надати роботів з дистанційним управлінням, щоб використовувати їх для ліквідації наслідків аварії на реакторах АЕС "Фукусіма-1".

18 березня спецмашини сил самооборони Японії завершили екстрену операцію з подачі води для охолодження третього енергоблоку АЕС "Фукусіма-1". Операція тривала близько 45 хвилин.

Поблизу цього найпроблемнішого реактора працювали сім військових машин, вони по черзі і швидко "вистрілювали" воду в проломи в будівлі, дах якої майже зруйновано. Всього протягом цієї операції ними було застосовано до 50 тонн води.

На думку міністра оборони країни Тосімі Кітадзава, проведена напередодні військовими в зоні третього реактора така ж операція "привела до певних результатів".

Зараз до зони АЕС "Фукусіма-1" прямує елітний загін Токійського пожежного управління, машини якого здатні працювати в зонах підвищеної радіації.

Нагадаємо, ситуація на "Фукусіма-1" стала наслідком потужного землетрусу. Удар цунамі зруйнував портову інфраструктуру північно-східного узбережжя острова Хонсю.

У зоні стихії продовжують шукати загиблих, яких наразі понад 6,5 тис.

18 березня землетрус офіційно було названо наймасштабнішою катастрофою після Другої світової війни.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

За прикладом Чорнобильської АЕС реактори "Фукусіма-1" сховають у саркофаг

Українці порадили японським атомникам, як охолодити реактори

ВідеоНад реакторами АЕС "Фукусіма" з'явився дим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: