Загроза "шатдауну": Трамп перекладає відповідальність на демократів і вимагає будівництва стіни на кордоні з Мексикою

Дата публікації
Перегляди
777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загроза "шатдауну": Трамп перекладає відповідальність на демократів і вимагає будівництва стіни на кордоні з Мексикою

Фото: Reuters

"Тепер демократи несуть відповідальність за шатдаун!"- написав нинішній глава Білого дому. 

Президент США Дональд Трамп, який вимагає від Конгресу виділити $5 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою і загрожує при цьому урядовим "шатдауном", вирішив перекласти всю провину на демократів.

Тим не менше, ініціативу Трампа не підтримують обидві партії в Сенаті США,  - пише Укрінформ.

»Тепер демократи несуть відповідальність за шатдаун!"- написав нинішній глава Білого дому в п'ятницю у Твітері після того, як законопроект перейшов на розгляд до Сенату.

Проект бюджету на 2019 рік має бути затверджений в обох палатах американського Конгресу, після чого його підписує президент. У четвер Палата представників проголосувала за проект бюджету, в якому, за вимогою Трампа, внесено $5 млрд на будівництво стіни. У п'ятницю рішення має прийняти Сенат.

Трамп закликав лідера республіканської більшості в Сенаті Мітча Макконела застосувати так звану "ядерну опцію" під час голосування, яка дозволяє приймати рішення без досягнення необхідних 60-ти зі 100 голосів (республіканці зараз мають лише 51 голос у Сенаті).

Трамп також пригрозив, що "шатдаун" його уряду продовжиться "дуже довго", якщо демократи не підтримають його ініціативи. Однак, офіс Макконела в п'ятницю заявив, що ця процедура наразі неможлива – не вистачає голосів, оскільки не всі республіканці підтримують ініціативи Трампа.

Якщо бюджет не буде затверджений до опівночі, урядові структури в США частково втратять підстави на оплату своєї діяльності, тобто настане так званий "шатдаун".

Влада Мексики не виключає, що до кінця цього року можуть вислати з країни до 100 тис. мігрантів з центральноамериканських країн, заявили в міністерстві.

Раніше шеф Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що Білий дім надав його відомству більше повноважень для захисту співробітників Бюро митного і прикордонного контролю на південному кордоні країни.

Однак у той же час міністр оборони США Меттіс заявив, що не планує створювати табори змісту для мігрантів. Зараз на південному кордоні США розгорнуто близько 5,8 тис. військових, які активно працюють над тим, щоб створити інженерні загородження, зокрема, з колючого дроту, а також інші перешкоди вздовж кордону. Меттіс підкреслив, що військовий персонал не буде виконувати правоохоронних ролей, що заборонено законом.

Нагадаємо, 9 листопада президент Дональд Трамп підписав розпорядження, яке забороняє надавати притулок тим мігрантам, хто потрапив на територію США незаконно, у зв'язку з ситуацією на південному кордоні США і тимчасовими надзвичайними заходами американської влади у сфері міграції.

У відповідь на це правозахисна організація "Американський союз громадянських свобод (ACLU) подала в суд на адміністрацію Дональда Трампа з вимогою скасувати указ про заборону на надання притулку нелегальним іммігрантам.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
777
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація