Загроза "шатдауну": у Трампа не виключають припинення роботи американського уряду

Дата публікації
Перегляди
788
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загроза "шатдауну": у Трампа не виключають припинення роботи американського уряду

Фото: Reuters

Раніше президент США Трамп у понеділок заявив: "Настав час заощадити витрати мільярдів доларів на рік та водночас отримати набагато більшу безпеку й контроль!".

Адміністрація президента США Дональда Трампа загрожує Конгресу США можливістю часткового припинення роботи уряду в разі, якщо законодавці не погодяться затвердити витрати в сумі $ 5 млрд на побудову стіни на кордоні між США й Мексикою.

Про це інформує Associated Press.

"Підштовхуючи уряд до краю, коли може буде запроваджений частковий "шатдаун", Білий дім наполягає, щоб Конгрес виділив $5 млрд на будівництво стіни вздовж кордону США й Мексики – попри спротив з боку обох партій", - йдеться в повідомленні.

Якщо такого рішення не буде, частина федерального уряду припинить свою роботу опівночі п’ятниці.

Раніше старший радник Білого дому Стівен Міллер наголосив: "Ми будемо робити все необхідне, щоб побудувати стіну на кордоні (з Мексикою – ред.), щоб зупинити цю триваючу кризу нелегальної імміграції".

Відповідаючи на запитання, чи це означає можливе припинення фінансування уряду (тобто «шатдауну" - ред), Міллер зауважив: "Якщо справа до дійде до цього, абсолютно".

Президент США Трамп у понеділок заявив: "Настав час заощадити витрати мільярдів доларів на рік та водночас отримати набагато більшу безпеку й контроль!" При цьому він вчергове дорікнув демократам у Конгресі щодо блокування його давньої ініціативи про стіну на кордоні з Мексикою, яку він озвучував ще за часів президентської кампанії.

У Сан-Дієго сотні людей вийшли на акцію підтримки мігрантів

У Сан-Дієго сотні людей вийшли на акцію підтримки мігрантів

Влада Мексики не виключає, що до кінця цього року можуть вислати з країни до 100 тис. мігрантів з центральноамериканських країн, заявили в міністерстві.

Раніше шеф Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що Білий дім надав його відомству більше повноважень для захисту співробітників Бюро митного і прикордонного контролю на південному кордоні країни.

Однак у той же час міністр оборони США Меттіс заявив, що не планує створювати табори змісту для мігрантів. Зараз на південному кордоні США розгорнуто близько 5,8 тис. військових, які активно працюють над тим, щоб створити інженерні загородження, зокрема, з колючого дроту, а також інші перешкоди вздовж кордону. Меттіс підкреслив, що військовий персонал не буде виконувати правоохоронних ролей, що заборонено законом.

Нагадаємо, 9 листопада президент Дональд Трамп підписав розпорядження, яке забороняє надавати притулок тим мігрантам, хто потрапив на територію США незаконно, у зв'язку з ситуацією на південному кордоні США і тимчасовими надзвичайними заходами американської влади у сфері міграції.

У відповідь на це правозахисна організація "Американський союз громадянських свобод (ACLU) подала в суд на адміністрацію Дональда Трампа з вимогою скасувати указ про заборону на надання притулку нелегальним іммігрантам.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
788
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація