Загроза тривалого "шатдауну": Трамп не полишає ідеї дорогої стіни на кордоні із Мексикою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хоча він переконує, що це - лише вартість військової операції одного місяця в Афганістані.

Президент США Дональд Трамп заявив, що «шатдаун» в Америці може тривати ще довго, якщо демократи не погодяться виділити йому з казни мільярди доларів для спорудження стіни на кордоні з Мексикою.

Про це інформує Укрінформ із посиланням на CNN.

"Сума $5,6 млрд не така вже й велика. Якщо буквально, то це вартість (військової операції – ред.) одного місяця в Афганістані", - зазначив він.

Трамп переконує, що стіна на кордоні з Мексикою є питанням нацбезпеки.

Американський президент підкреслив, що це може "тривати ще довго, але може й закінчитися швидко", якщо демократи погодяться профінансувати його ініціативу.

Він також зазначив, що погодився би й на меншу суму, наприклад, на $2,5 млрд, для того, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку.

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп раніше відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" у США.

Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" у Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована.

Лідер демократів у Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп "повинен відмовитися від стіни – чітко й просто", щоби вивести уряд з "шатдауну".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковано. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу наприкінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ із Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

ВідеоПропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нині через бюджетну кризу свою роботу згортають 9 з 15 американських міністерств - зокрема, державний департамент, міністерства внутрішньої безпеки, транспорту та сільського господарства. Все через те, що у Сенаті представники республіканської і демократичної партій не можуть затвердити бюджет. 

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції