Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Загублені в небі. Після запуску в космос російської ракети із супутником із ними зник зв'язок

Запуск відбувся вранці 28 листопада.

Сьогодні, 28 листопада, о 08:41 за місцевим часом в Амурській області на Далекому Сході в Росії із космодрому "Східний" у космос запустили ракету-носій "Союз-2.1б", який мав вивести на орбіту супутник, а також групу малих космічних апаратів із 18 штук.

Через дві години після запуску телеметрія від супутника "Метеор-М", який повинен бути виведений на орбіту, все ще не надходила. Про це передає російський "Інтерфакс" із посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі.

"Супутник "Метеор-М" повинен був відокремитися о 9:32 за московським часом і почати передавати телеметрію. Поки телеметрія не отримується, попередньо виникла нештатна ситуація на етапі польоту розгінного блоку "Фрегат", - зазначило джерело.

Згодом у "Роскосмосі" підтвердили аварійну ситуацію на розгінному блоці "Фрегат".

"У результаті роботи РН "Союз 2.1б" головний блок у складі розгінного блоку "Фрегат" і супутника "Метеор-М" був виведений на задану проміжну орбіту. Але згодом під час першого планового сеансу зв'язку із супутником не вдалося встановити зв'язок через відсутності його на цільовій орбіті", - пояснили в "Роскосмосі".

Цей запуск став другим в історії нового космодрому. Перший був у квітні 2016-го. Тоді на орбіту успішно вивели космічний апарат "Михайло Ломоносов", супутник "Аіст-2Д" та наносупутник SamSat-218.

Залиште свій коментар

Вибір редакції