Західні ЗМІ: США розкривають РФ свої найважливіші військові секрети

У США заговорили про те, що Білий дім розкриває перед Росією військові секрети, які раніше вивідували російські шпигуни.

Адміністрація президента США Барака Обами намагається купити перезавантаження з Росією ціною деградації національної безпеки. Про це заявляють американські аналітики.

Вони пояснюють, що Білий дім добровільно надає конфіденційну інформацію Росії про ПРО, що включає різні унікальні технології.

Відомості подібного роду раніше доручав добувати шпигунам Володимир Путін, пишуть на сторінках журналу Foreign Policy Р. Джеймс Вулсі і Ребекка Хейнріхс.

Вулсі у минулому був директором ЦРУ, а нині очолює Фонд захисту демократій (Foundation for Defense of Democracies) - незалежну структуру, створену незабаром після терактів 11 вересня 2001 року. Друга була фахівцем у Конгресі з питань протиракетної оборони, зараз - ад'юнкт-співробітник Фонду.

За їх даними, Конгрес виявив, що Москва в рамках роботи над угодою з адміністрацією Обами щодо ПРО зажадала поділитися масою конфіденційних американських технологій та оперативно-керуючими повноваженнями і що в Білому домі готові погодитися, оскільки жадають догодити Росії.

Американські ЗМІ також підкреслюють, що влада Росії над "червоною кнопкою" системи ПРО дозволить їй не допустити, щоб США збивали ракети, які вважають загрозою. Стурбованість у зв'язку з такою перспективою, зокрема, висловили в квітні 39 сенаторів-республіканців. Вони послалися на те, що Росія має досвід шпигунства і науково-технічного співробітництва з Іраном і Сирією - давніми недругами США.

У Конгресі зараз обговорюється оборонний бюджет, деякі положення якого обмежують обмін з Москвою у сфері ПРО.

Приміром, один з параграфів забороняє "фінансувати надання Росії конфіденційних технологій ПРО". Адміністрації Обами документ заздалегідь не подобається - нещодавно вона пригрозила накласти на нього вето, пославшись саме на ці обмежувальні положення. Але Палата представників не почула загрозу і прийняла бюджет, можливо, так само вчинить Сенат, припускають автори.

Вони хвалять конгресменів за спроби усунути слабкі місця в американській обороні, але підкреслюють, що поодинці вони не зможуть забезпечити майбутнє американської протиракетної системи. Експерти констатують, що США в даний момент розробляють і розміщують елементи ПРО "не так швидко і масовано, як вимагає загроза".

Водночас, американські фахівці вважають, що сторони повинні краще використовувати потенціал Ради Росія-НАТО, зробити його засобом реального обміну послугами та обліку тривог Росії.

Читайте також:

США назвали ім’я нового ворога, який не поступається за силою "Аль-Каїді"

ЗМІ: США почали втілювати лівійський сценарій у Сирії

США випробували бойовий лазер, який підпалює кораблі на відстані (відео)

Через необережні слова чиновника США про японців розгорівся міжнародний скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: