Захід готується воювати з Каддафі: "прийшов час діяти"

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що збройні сили союзників уже почали операції в Лівії: "Каддафі знехтував ультиматумом, який йому поставило міжнародне співтовариство".

Президент Франції Ніколя Саркозі за підсумками надзвичайного саміту в Парижі підтвердив, що західні військові літаки вже виконують операції зі встановлення безпольотної зони над Лівією, передає BBC.

Саркозі повідомив, що французькі військові літаки вже запобігають атаки військ лівійського лідера Муаммара Каддафі на Бенгазі, оплот лівійських повстанців. За його словами, Каддафі знехтував ультиматумом, який йому поставило міжнародне співтовариство.

Саркозі зробив ці заяви за підсумками саміту глав країн Європи, США і арабських держав у Парижі, на якому обговорювалася ситуація в Лівії.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що у відношенні Лівії "прийшов час діяти". Муаммар Каддафі, за словами Кемерона, порушив положення резолюції ООН про припинення вогню.

До розвідувальних польотів над Лівією приєдналися також італійські літаки. Італія поки надає тільки свої військові бази для міжнародної операції, спрямованої на здійснення резолюції Радбезу ООН щодо закриття повітряного простору над Лівією, проте у разі потреби, готова буде брати участь в цих акціях з власними засобами, заявив прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі.

Раніше повідомлялося, що літаки Військово-повітряних сил Франції пролетіли над місцями зосередження військ Муаммара Каддафі в районі м. Бенгазі.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН 17 березня схвалила резолюцію, що передбачає введення безпілотних зон над Лівією і "прийняття всіх необхідних заходів" для захисту мирних громадян від сил лівійського лідера Каддафі, виключаючи будь-яку форму іноземної окупації в будь-якій частині території Лівії. Резолюція була прийнята більшістю голосів на позачерговому засіданні РБ ООН у Нью-Йорку.

Лівія в той же день визнала резолюцію Ради Безпеки ООН і прийняла рішення припинити всі військові дії проти повстанців, проте вже сьогодні повідомлялося, що війська Каддафі увійшли до утримуваного опозицією міста Бенгазі на сході Лівії і центр Бенгазі піддається артилерійському обстрілу.

Читайте також:

Каддафі: Захід пошкодує, якщо втрутиться в конфлікт

Каддафі ввів у Бенгазі танки

Лівійські повстанці завдали авіаудару по силах Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: