Захід критикує вихід Росії з ДЗЗСЄ

НАТО та країни Заходу шкодують про рішення РФ припинити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі і висловлюють надію на конструктивний діалог.

Російські війська (Фото: www.afsouth.nato.int)
Грузія та Польща сподіваються, що новий указ президента Росії не матиме далекосяжних негативних наслідків для сусідів РФ. (Фото: www.afsouth.nato.int)
НАТО та країни Заходу шкодують про рішення РФ припинити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) і висловлюють надію на конструктивний діалог.

Як писав iPlus, президент Росії Володимир Путін підписав указ про припинення Росією дії Договору про звичні збройні сили в Європі і пов'язаних із ним міжнародних договорів доти, доки країни НАТО не ратифікують Угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ.

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк вважає “не найкращим” це рішення президента Росії. Про це міністр сказав, відповідаючи на запитання агенції УНІАН, повертаючись з Афганістану під час зупинки літака в Ашгабаді.

“Це не найкраще рішення, яке могла ухвалити Російська Федерація”, - сказав Арсеній Яценюк.

Міністр висловив сподівання, що “ще не всі засоби й методи вичерпані для подальших переговорів”. “Але таке рішення не привносить стабільності в нашу регіональну безпеку”, - зазначив він. 

Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк висловив думку, що рішення Путіна не додасть стабільності регіональній безпеці.

Арсеній Яценюк наголосив, що цим Договором передбачено виведення з території Росії значної кількості озброєнь і, таким чином, вихід із цього договору теоретично може дати підставу для розгляду питання щодо повернення тієї чи іншої кількості озброєнь, в тому числі на українсько-російський кордон. Проте він висловився сподівання, що Росія цього робити не буде. 

”НАТО вважає цей договір найважливішим наріжним каменем європейської стабільності, і (союзники) хотіли б, аби цей договір було ратифіковано якнайшвидше ", - заявив офіційний представник Північноатлантичного альянсу Джеймс Аппатурай.

”НАТО шкодує про рішення Російської Федерації. Це крок у неправильному напрямку", - заявив він.

Адміністрація США висловила незадоволення рішенням президента РФ Володимира Путіна припинити дію ДЗЗСЄ, але сподівається продовжити переговори.

”Ми розчаровані тим, що Росія припинила на даний момент свою участь (у ДЗЗСЄ), але наступними місяцями ми продовжимо з росіянами переговори про те, як найкраще просунутися вперед у цій області, що відповідає інтересам всіх сторін і забезпечує безпеку в Європі", - заявив агенції "РИА Новости” офіційний представник Ради національної безпеки при президенті США Ґордон Джондро. 

Жаль висловив і МЗС Великої Британії. „Ми шкодуємо про дії, вчинені Російською Федерацією", - йдеться в заяві Форин-офісу, на яку посилаються "РИА Новости”.

"Ми й наші союзники за НАТО взяли конструктивну участь в недавній надзвичайній конференції країн-учасниць ДЗЗСЄ і сподіваємося, що незабаром конструктивний діалог з Російською Федерацією продовжиться", - наголошено в заяві британського МЗС. Лондон має намір ретельно обдумати можливості взаємодії з Росією з цієї проблеми в координації зі союзниками за НАТО.

”Ми вважаємо режим ДЗЗСЄ наріжним каменем європейської безпеки", - йдеться в заяві МЗС Сполученого Королівства. 

Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини
news.yahoo.com
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр дізнався про припинення дії ДЗСЄ Росією саме там, де цей крок сприймають украй негативно, - в країнах Прибалтики.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, що перебуває в турне країнами Прибалтики, висловив "глибоку стурбованість" рішенням Росії припинити дію ДЗЗСЄ.

При цьому він висловив надію на те, що Москва не піде в своїх діях "далі дотепер оголошеного рішення тільки про тимчасове припинення дії договору". Такий варіант, на його думку, ще залишає для всіх можливості пошуку рішення.

”ДЗЗСЄ є й залишається центральним елементом міжнародної архітектури роззброєння. Тому ми, звісно ж, з глибокою стурбованістю ставимося до заяви, що її зробила Москва", - заявив голова німецького МЗС у литовському місті Ніда.

Міністерство закордонних справ Франції висловило "глибокий жаль" у зв'язку з рішенням Росії про припинення дії Договору. "Ми шкодуємо про це рішення, що не відповідає діалогові та взаєморозумінню, які ми прагнемо здійснювати на європейському континенті, а також між НАТО й Росією", - сказала представник МЗС Франції Паскаль Адріані.

Вона зауважила, що ДЗЗСЄ - це "наріжний камінь" безпеки, він забезпечує правову й політичну єдність, що є гарантом безпеки в Європі. 

”Ми скористаємося всіма можливостями для обговорення цього питання з російською владою та іншими сторонами, аби забезпечити постійність режиму контролю звичних озброєнь у Європі", - додала представниця французького МЗС. 

Протести проти саміту
У Росії ризикований крок пояснюють відмовою країн-членів НАТО виконувати зобов'язання з ДЗЗСЄ. (Фото: taigainfo.ru)

Польща розраховує, що "нинішнє рішення Російської Федерації з мораторію на виконання ДЗЗСЄ не означає в майбутньому виходу РФ з Договору", йдеться в офіційній заяві МЗС Польщі.

”Польща так само, як і інші союзницькі держави НАТО, з жалем сприймає рішення Російської Федерації про мораторій на виконання Договору про звичайні збройні сили в Європі", - наголошено в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

Польща вважає, що країни НАТО представили конструктивні пропозиції розв’язання конфліктних питань під час недавньої конференції у Відні. "Чекаємо, що Росія почне діалог із цього питання", - йдеться в заяві МЗС Польщі.

Рішення Росії "не є несподіваним і не веде до будь-яких негайних наслідків", заявило МЗС Польщі.

”У Польщі здивовані таким рішенням Кремля", - заявив агенції "РИА Новости” в суботу заступник міністра закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковскі (Witold Waszczykowski), який, за його словами, „щойно дізнався” про указ Володимира Путіна.

”Ми ще не знаємо подробиць. У Варшаві хотіли б дізнатися деталі цього документу (указу президента РФ)", - сказав заступник голови МЗС Польщі. Ващиковскі очолює групу польських парламентарів із розміщення на території країни елементів системи протиракетної оборони (ПРО) США.

За його словами, Варшава "хотіла провести переговори в групах експертів зі ситуації навколо ДЗЗСЄ".

МЗС Грузії також шкодує щодо припинення Росією дії ДЗЗСЄ. "Можна тільки висловити жаль із цього приводу", - сказав заступник міністра закордонних справ Грузії Георгій Манджгаладзе в інтерв'ю агенції "Новости-Грузия".

За його твердженням, причина того, що адаптований договір ще не ратифікувала переважна більшість країн-учасниць, є в тому, що Росія сама не виконала ряд зобов'язань стосовно ДЗЗСЄ.

Зокрема, за словами Манджгаладзе, Росія не виконала зобов'язання щодо виводу бази з Гудаута, яке вона мала би здійснити ще 2001 року.

Голова комітету зі зовнішніх зв'язків парламенту Грузії Коте Габашвілі вважає, що рішення Росії припинити дію ДЗЗСЄ зачіпає Грузію лише побічно.

"Щодо інших напрямів, наслідки припинення з боку Росії дії ДЗЗСЄ можуть бути особливо неприємні безпосереднім сусідам - Польщі, Німеччині, країнам Балтії, Україні", - сказав Габашвілі.

Натомість МЗС Росії наголосив, що Москва не відмовляється від діалогу з ДЗЗСЄ, а її подальші кроки залежатимуть від розвитку ситуації.

”Російський мораторій не означає, що ми зачиняємо двері для подальшого діалогу. У разі розв’язання поставлених нами питань можна буде доволі швидко забезпечити колективне виконання договірних положень. Наші пропозиції про заходи з відновлення життєздатності режиму ДЗЗСЄ залишаються на столі переговорів, а міністерству закордонних справ та іншим відповідним федеральним органам виконавчої влади президент Російської Федерації дав доручення відстежувати реакцію держав-учасників ДЗЗСЄ і доповідати про розвиток ситуації, надаючи за необхідності відповідні пропозиції. На цій основі ухвалюватимуться рішення про подальші кроки Росії стосовно ДЗЗСЄ", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства РФ. 

Нарада Володимира Путіна з Радою безпеки РФ
news.yahoo.com
Ключові особи російського парламенту дали зрозуміти, що Держдума підтримає ініціативу президента країни.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров після віденської конференції з ДЗЗСЄ в червні заявив, що навколо ситуації з Договором можна спостерігати"прагнення стримати Росію".

За словами Лаврова, Росія виконає свої зобов'язання з ДЗЗСЄ, щойно країни НАТО ратифікують договір. Назвавши договір "таким, що помирає", міністр завірив, що не Росія хоче його "ховати". "Мы підходимо до цього Договору гранично чесно і претендуємо лише на те, заради чого його було ухвалено, - на рівну безпеку", - заявив голова МЗС.

Як вважає Лавров, проблема полягає в тому, що принцип рівної безпеки було підірвано з розпуском Організації Варшавського Договору за одночасного збереження й розширення НАТО.

Спроби ж виправити ситуацію навколо ДЗЗСЄ, за словами Лаврова, наразилися на категоричну відмову членів НАТО ратифікувати Угоду про адаптацію ДЗЗСЄ до нових умов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: