Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

США, Великобританія і Франція дали Ірану час до грудня, щоб розкрити усі дані про свої ядерні об'єкти. Інакше західні країни вдадуться до санкцій.

США, Великобританія і Франція засудили Іран за таємне будівництво другого заводу зі збагачення урану.

Захід дав Тегерану час до грудня на розкриття повної інформації про свою ядерну програму і повернення за стіл переговорів. Інакше проти Ірану будуть ведені санкції.

"Поведінка Ірану є прямою загрозою режиму непоширення... Іран порушує правила, яким мають слідувати всі країни", - заявив президент США Барак Обама.

"Для Ірану настав час діяти негайно у напрямі виконання міжнародних зобов'язань", - додав він.

Обама вимагає, щоб Іран допустив на свій секретний завод зі збагачення урану міжнародних інспекторів і негайно повернувся до переговорів щодо своєї ядерної програми.

Разом з тим, підкреслив Обама, Іран, як і інші країни, має право на мирне використання атомної енергії.

Президент Франції Ніколя Саркозі додав: "Якщо Іран не слідуватиме міжнародним зобов'язанням... у грудні доведеться застосувати санкції".

Заяву Саркозі та Обами транслювали в прямому ефірі американські телеканали перед початком саміту "Великої двадцятки" в Пітсбурзі.

Раніше МАГАТЕ підтвердило отримання повідомлення від Ірану про будівництво на території країни другого заводу зі збагачення урану. 

Тегеран наполягає, що роботи в області збагачення урану ведуться виключно з метою використання енергії атома в мирних цілях, зокрема, для забезпечення паливом своїх майбутніх атомних електростанцій.

Читайте також:

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Іран відмовився від ядерної зброї

Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

ВідеоЗахід висунув Ірану ультиматум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: