Західна коаліція застосувала в Лівії ракети зі збідненим ураном

Збіднений уран застосовувався в першу добу операції в Лівії. За цей час, зокрема, американці скинули 45 бомб і випустили понад 110 ракет по ключовим лівійським містам.

 Міжнародна коаліція застосовувала при операціях у Лівії ракети і бомби зі збідненим ураном. Про це повідомили представники міжнародних сил, які завдають ударів по лівійської території.

Як повідомляється, збіднений уран застосовувався в основному в першу добу операції в Лівії. За цей час, зокрема, американці скинули 45 бомб і випустили понад 110 ракет по ключовим лівійським містам.

Використання збідненого урану в боєприпасах викликано його властивостями, а саме високою щільністю. Снаряди, що містять збіднений уран, мають високу бронебійну здатність. Крім того, в країнах з розвиненою ядерною промисловістю, які накопичили велику кількість збідненого урану, його використання при виготовленні боєприпасів обходиться дешевше.

Екологи та правозахисники наголошують, що застосування боєприпасів зі збідненим ураном викликає зараження місцевості з подальшим спалахом ряду захворювань у населення, в тому числі ракових пухлин і безпліддя.

Нагадаємо, операція коаліційних сил в Лівії почалася 19 березня після того, як лояльні Муаммару Каддафі війська не підкорилися вимогам резолюції ООН. Основною метою операції називається захист мирних жителів від насильства та запобігання авіаударам по бунтівних містах.

Протягом останніх днів опозиціонерам вдалося домогтися істотних успіхів. Зокрема, повстанці захопили стратегічно важливі населені пункти Адждабія і Рас-Лануф. Також повідомлялося про захоплення рідного міста Каддафі Сирта, проте підтвердження цих відомостей не надійшло.

Все про події у Лівії читайте тут

Читайте також:

США скоротили кількість бойових кораблів біля берегів Лівії

НАТО взяло командування операцією в Лівії на себе

Лівійська опозиція вже торгує нафтою

Каддафі відправлять у заслання

ВідеоЗахідна коаліція застосувала в Лівії ракети зі збідненим ураном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: