Західна преса: сексуальна революція в Росії провалилася

Західні експерти відзначили недостатній рівень сексуальної культури в Росії: люди не знають, що, навіщо і як робити в ліжку.

Через два десятиріччя після розпаду Радянського Союзу росіяни все ще цураються європейських сексуальних звичаїв, констатують західні спостерігачі.

"Незважаючи на сплеск вседозволеності на початку 1990-х, коли по всій країні спостерігався підйом порнографії та проституції, сексуальна революція тут так і не відбулася", - пише американська газета The New York Times, кореспондент якої побував на щорічній виставці товарів для дорослих X-Show в Москві.

Американський журналіст звернув увагу, що сексуальні іграшки в Росії продавати нелегко. "Ніхто не знає, що, навіщо і як. Що таке лубрикант, для чого потрібно ділдо, як користуватися вагінальними кульками", - поскражилася Ксенія Борисова, власниця одного з постачальників інтимних пристосувань до Росії.

При цьому "загальним місцем є сексуальний підтекст - по телевізору, в глянсових журналах і провокативних нарядах жінок на вулицях. Плакати, що зображують брутальних жінок за прибиранням пшениці, давно поступилися місцем постерам з грудастими моделями. Але коли справа доходить до ліжка, як каже Борисова та інші, всі схиляються у своїх уподобаннях до традиційного сексу", пише видання.

Організатор шоу Надія Довгаль пояснила цей феномен "спадщиною радянської епохи", для якої був характерний "дефіцит особистого простору" з усіма витікаючими звідси наслідками для особистого життя.

Довгаль позиціонує X-Show як "соціальний проект", покликаний замінити "практично відсутню" в країні сексуальну освіту і внести "гармонію" у стосунки росіян.

Посилаючись на дані офіційної статистики про кількість розлучень і рівні народжуваності, газета констатує, що в Росії має місце "демографічна криза". Для боротьби з нею в окремих регіонах вводиться спеціальний вихідний, в який парам пропонується зробити те, що в їхніх можливостях, для припинення скорочення населення.

Проте є й позитивні ознаки: за останні 10 років у Москві різко зросла кількість секс-шопів, пише The New York Times. Відзначили експерти й розширення асортименту. Сексолог Сергій Агарков покладає надії на молоде покоління, яке вже не застало СРСР, і тому є "відносно вільним".

"Люди менше соромляться. У мене молода мама, я можу з нею обговорювати такі речі. Вона мені навіть порадила, в якій сходити магазин", - підтвердив правоту сексолога 20-річний студент Дмитро, який прийшов на виставку разом з подругою в пошуках вібраторів і костюма покоївки.

Читайте також:

Учені довели: люди позіхають, бо хочуть сексу

Російські геї вийшли на парад в Берліні з портретами Путіна і Мєдвєдєва

У Саудівській Аравії жінці присудили 60 різок за розмови про секс

В США криза спричинила бум на секс-іграшки серед жінок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: