Західна преса вважає Медведєва нікчемою, а Путіна порівнює зі Столипіним

Дата публікації
Перегляди
2371
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Західна преса вважає Медведєва нікчемою, а Путіна порівнює зі Столипіним

Володимир Путін втретє став президентом Росії. На фотографії ліворуч від нього можна побачити Медведєва, праворуч - дружину Людмилу / Фото: AFP

Іноземні ЗМІ представляють інавгурацію Путіна як "повернення царя" і розмірковують про наслідки "російського політичного цирку".

Західна преса активно висвітлює тему повернення в Кремль Володимира Путіна. На думку оглядачів, Путіну "не дають спокою лаври Столипіна", російському суспільству загрожує розкол, а чотирирічне правління Дмитра Медведєва взагалі було фарсом.

"Російський політичний цирк продовжує свої гастролі", - пишуть на сторінках Foreign Policy старший науковий співробітник Московського центру Карнегі Лілія Шевцова і президент Freedom House Девід Дж. Крамер.

На їхнє переконання, багато росіян вважають Медведєва нікчемою, від якого залишиться хіба що скорочення кількості часових поясів. Медведєв "був уповноважений лише говорити, але не діяти. Чим сильніше він намагався домогтися серйозного ставлення до себе, тим більше комічно і жалісно виглядав", йдеться в статті.

Автори вважають, що Путін не прагне до ефективності – "його критерії - лояльність, збереження корумпованою архітектури в невразливого стані та усунення потенційних загроз".

"Мабуть, єдиний плюс повернення Путіна до влади – воно показало, що гіпотетично-реформаторське президентство Медведєва в дійсності було фарсом", - зазначає видання.

"Путін взяв кермо влади, а поліція карає інакодумців в Москві" - так описує російські реалії The New York Times, нагадуючи, що поки в Кремлі проходила церемонія інавгурації нового президента, поліція затримувала багатьох, хто носив білі стрічки, символ активістів антипутінського руху.

Дмитро Тренін, директор Московського центру Карнегі, заявив, що Путін явно прагне до модернізації Росії - можливо, наслідуючи царського прем'єр-міністра Петра Столипіна, який практично не терпів інакомислення, але просував історичні реформи.

"Це людина, яка намагається робити те, чого уникали всі його попередники, - зауважив Тренін. - Він бачить себе людиною з місією, місією історичних масштабів".

Багато газет, коментуючи інавгурацію Путіна, подають її як "повернення царя".

"Володимир Путін втретє проходить церемонію вступу на посаду за моделлю "коронування Олександра II". Караул у формі імперських часів, артилерійські залпи, благословення патріарха - саме такий антураж личить тому, хто нахваляється тим, що вилікував Росію від приниження єльцинських часів", - пише Le Figaro.

"І якщо нові бояри були запрошені на церемонію, то народ тримали у видаленні. Поліція перекрила весь центр міста, щоб забезпечити проїзд кортежу. По ТБ можна було бачити Кремль в повній ізоляції від міста-фантома", - описує видання.

Повернення Путіна в Кремль стане кроком назад для Росії. Він дасть зворотний хід і тим незначним реформам, які вдалося запустити його попередникові Дмитру Медведєву, впевнений шеф московського бюро Der Spiegel Маттіас Шепп.

На його думку, як і обидва попередніх рази, "Путін робить ставку на інсценізацію і демонстрацію сили. Імперська розкіш має замаскувати моменти слабкості - наприклад, коли в грудні після жалюгідних результатів на виборах кремлівської "Єдиної Росії" і що хвилі масових протестів, яка пройшла після цього, фундамент під путінською владою захитався. Коли олігархи і кремлівські бояри вирішували, чи не настав час ризикнути скинути Путіна".

І Путін цього не забув, впевнений німецький журналіст. "Його інсценування дає офіційний стартовий залп до цієї контрреволюції. При цьому за лаштунками вже давно почався процес повернення до минулого з елементами помсти".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2371
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація