Західні ЗМІ: "російській мафії" в Європі допомагає Кремль

На зімну італійським кланам в Європу прийшла "російська мафія", яку прикривають впливові політики в Москві. Росіян відпускають під заставу, їм наймають найкращих адвокатів, а допомоги в розслідуванні від Росії годі чекати.

Могутність "російської мафії", яка прийшла на зміну італійській, пояснюється підтримкою російських бізнесменів і політиків, вважає іспанська преса.

З цієї причини Іспанія, яка особливо активно воює з "злодіями в законі" з колишнього СРСР, стикається з величезними труднощами, коли в ході розслідування звертається до російської влади з проханням про сприяння, пише El Pais.

У ході операції під кодовою назвою "Ява" 15 березня було затримано 69 вихідців з колишніх радянських республік. 24 підозрюваних у кримінальній діяльності були арештовані в Іспанії - у Барселоні, Валенсії і Гвадалахарі. Подібні операції пройшли також у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Італії. Серед затриманих були громадяни Росії, Грузії та Вірменії.

"Кожного разу, коли іспанська антикорупційна прокуратура і поліція звертаються до російської влади з проханням про співпрацю при розслідуванні щодо громадян Росії, вони стикаються з безліччю труднощів і підводних каменів", - наголошує видання.

Москва постійно намагається з'ясувати, що саме відомо іспанській владі про затриманих і підслідних, пов'язаних з російською мафією, і як вона це дізналиася. Більше того, кілька разів співробітників іспанської прокуратури, які розслідують справи, пов'язані з мафією, намагалися вбити.

Щоб стати ватажком російської мафії, "досить було мати добрі зв'язки в радянській номенклатурі на момент розпаду СРСР. І так в якийсь момент з КПРС або якихось її клоака, включаючи КДБ, вийшла мафія демократичної Росії".

Однак завзятість антикорупційної прокуратури та співробітництво поліцейських і судових органів різних країн дозволили в результаті довгих місяців і років розслідування з'ясувати, що за росіяни влаштувалися на території Іспанії для керівництва філіями злочинних угруповань, хто їх безпосередні керівники і що за злодій в законі очолює вихідне мафіозне угрупування в Росії.

Проблема в тому, що у витоків цих злочинів зазвичай стоїть настільки впливова в Росії людина, що за арештами його підлеглих в Іспанії одразу слідують офіційні запити про поблажливість, продовжує видання. "На деяких посланнях стоїть печатка російського парламенту або випадково виявляється, що вони якось пов'язані з передвиборчою кампанією Путіна.

Все це дуже далеко від російського правосуддя і дуже близько до Кремля. Російські мафіозі, затримані в Іспанії, наймають найвпливовіших іспанських адвокатів і як за помахом чарівної палички вносять багатомільйонні застави.

Ніхто не знає, звідки беруться гроші, але вони завжди готові протягом 24 годин, як потрібно для виходу на свободу. Все відбувається настільки швидко, що застава іноді готова ще до того, як суд винесе відповідне рішення.

Можна ще спробувати вплинути на суддю, або дискредитувати обвинувачів, або підкупити чиновника, щоб мафіозі міг по телефону вести справи прямо з в'язниці.

Справжнє занепокоєння викликають спроби російської мафії за допомогою підкупу або дипломатичного тиску перешкодити роботі антикорупційної прокуратури. "Можливо, в даний момент ви співпрацюєте з російською мафією за посередництва заплутаних інвестиційних лабіринтів", - відзначає автор статті.

Проте за часів кризи ніхто не хоче про це чути, адже саме у мафії є купа грошей для інвестицій у будь-яку фірму.

Читайте також:

Грузинські "злодії в законі" керували мафією по всій Європі

В Європі провели операцію проти "російської мафії": 69 людей затримано

Італійська поліція затримала ватажка мафії на пляжі Домінікани

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: