Західні юристи притягнуть "сільського деспота" Лукашенка до суду

Вперше правозахисники можуть зажадати залучення до суду чинного глави держави: британські юристи готують позов проти президента Білорусі.

Британська компанія H2O Law, яка спеціалізується на захисті прав людини, заявила про намір подати цивільний позов проти президента Білорусі Олександра Лукашенка, якщо він не звільнить усіх політв'язнів і не припинить катування у СІЗО.

Юристи сподіваються, що на основі приватного обвинувачення буде виданий ордер на арешт Лукашенка чи його оточення, який буде діяти і в країнах, що не входять в ЄС, але мають з Великобританією угоду про екстрадицію.

H2O Law також має намір подати до Лукашенка позов від імені його жертв і в разі успіху накласти арешт на фінансові активи білоруського президента у Британії та інших країнах світу.

"Чи дозволимо ми цьому сільському деспоту відпочити від перевірок і ні за що не відповідати, поки наша увага тимчасово прикута до масштабніших, гучніших, більш сенсаційних і фотогенічних новин в інших країнах?" – запитав у зв'язку з цим зі шпальт The Independent відомий драматург Том Стоппард - член Belarus Committee - альянсу неурядових організацій та окремих осіб, які ведуть кампанію на підтримку білоруської опозиції.

"Якщо план H2O Law спрацює, це буде перший випадок, коли юристи, які займаються питанням про права людини, зажадають залучення до суду чинного глави держави. Згідно з нормами міжнародного права, тортури - один з нечисленних злочинів, на які не поширюється імунітет лідерів країн", - пише газета.

У західній пресі з'явилися нові свідчення про систематичні тортури у білоруських в'язницях КДБ.

За даними журналістів, 19 грудня після президентських виборів в Білорусі були заарештовані не менше 689 осіб, згодом - ще кілька сотень.

Білоруські та міжнародні правозахисники опитали 205 заарештованих, що вийшли на свободу. Багатьох з цих людей судили в прискореному порядку, без адвокатів, і засудили до невеликих термінів тюремного ув'язнення. Як мінімум 148 з опитаних сказали, що у період попереднього ув'язнення їх били. 57 з них розповіли, що їх били кийками.

Читайте також:

Лукашенко заявив, що він "плювати хотів" на реакцію ЄС

Екс-кандидат в президенти Білорусі розповів, як його роздягали і катували у КДБ

Білоруське ТБ показало фільм про опозиціонерів з поясами шахідів

Маккейн: Лукашенко - брутальний тиран і помилка історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: