Кавказ опинився на порозі нової кривавої війни

У Німеччині попереджають про нову більш тривалу і більш криваву війну на Кавказі, ніж була у 2008 році.

Кавказу загрожує нова війна - більш кривава і більш тривала, ніж це було в 2008 році, а її наслідки будуть непередбачувані для безпеки в Європі. Про це пише німецька газета Frankfurter Rundschau.

Як відзначає видання, незважаючи на небезпеку, міжнародне співтовариство і, перш за все, Європейський Союз - шляхетно тримається осторонь, оскільки підбурювачем війни у ​​цьому випадку виступає Азербайджан - постачальник нафти і важливий партнер у будівництві трубопроводу Nabucco, по якому в Європу передбачається транспортування нафти і природного газу.

У числі ознак наближення небезпеки видання зазначає той факт, що останнім часом Азербайджан постійно збільшує свої вимірювані мільярдами військові витрати.

Відомо, що недавно вони зросли на 45% і перевищили 3 млрд доларів, що становить майже п'яту частину державного бюджету цієї країни.

"Одночасно Баку відкрито погрожує своєму сусідові Вірменії нанесенням військового удару. Досягнута в 1994 році угода про припинення вогню продовжує залишатися крихкою. На демаркаційній лінії, що відокремлює окупований Нагірний Карабах від Азербайджану, все частіше відбуваються перестрілки, в результаті яких з обох сторін є вбиті та поранені. Спіраль насильства в будь-який момент може призвести до відкритої війни", - констатує оглядач Frankfurter Rundschau.

За його словами, це мало б фатальні наслідки, передусім, для цивільного населення, але настільки ж катастрофічними були б наслідки цієї війни і для Європи.

Видання також відзначає, що Туреччина може бути втягнута в цей конфлікт. Крім цього, на його думку, дестабілізацію в регіоні можуть використовувати ісламістські сили для мобілізації власних прихильників.

Аналітики вважають, що Євросоюз і міжнародне співтовариство мають діяти дуже швидко і пропонують Брюсселю виступити незалежним посередником у вирішенні конфлікту, а ОБСЄ - збільшити свою місію в цьому регіоні.

Читайте також:

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

Кремль: матеріали WikiLeaks підтвердили, що РФ не нападала на Грузію

Абхазія звинуватила Саакашвілі у заклику до нової війни

Азербайджан готується до війни з Вірменією за Нагірний Карабах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: