Західні ЗМІ назвали причину аварії на АЕС "Фукусіма-1"

На чотирьох реакторах "Фукусіми" використовувалася стара конструкція комутаційних станцій, як і аварійні дизель-генератори.

Аварія на японській АЕС "Фукусіма-1" сталася через дефект конструкції, а саме - через неправильне розташування аварійних дизель-генераторів і комутаційних станцій.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal. Згідно з його даними, більше половини пристроїв, що відповідають за передачу електрики від генераторів до систем охолодження реакторів, були добре укріплені, інші - ні, що і врешті призвело до масштабного витоку радіації.

Як пише WSJ, на двох реакторах "Фукусіма-1" (п'ятому та шостому), а також на всіх чотирьох "Фукусіма-2" використовувалася оновлена ​​конструкція - електричні комутатори розташовувалися в міцних, захищених приміщеннях разом з реакторами.

Тому коли 11 березня, приблизно через 45 хвилин після поштовху магнітудою 9 балів, на станцію обрушилося 15-метрове цунамі, система охолодження в цих реакторах не відключилася, і вони заглохли штатно в аварійному режимі.

На чотирьох ж реакторах старої конструкції комутаційні станції, як і аварійні дизель-генератори, знаходилися в недостатньо міцних приміщеннях, які цунамі зруйнувало і затопило. У результаті в трьох реакторах система охолодження вийшла з ладу, розплавилися їх активні зони, в деяких приміщеннях реакторів сталися вибухи, що призвело до найзначнішого витоку радіації з часів вибуху на Чорнобильській АЕС.

Журналісти опитали десятки колишніх і діючих старших інженерів Tokyo Electric Power (TEPCO), деякі з яких брали участь в розробці фатального проекту в 1970-і роки.

"Деякі з них кажуть, що у компанії за десятки років були можливості модернізувати найстаріші реактори. За їхніми словами, це не було зроблено через кілька факторів: невиправдане самозаспокоєння, необхідності заощаджувати кошти і слабкі регулятивні норми", - стверджує видання.

88-річний Масатосі Тойота, у минулому топ-менеджер TEPCO, сказав, що його вина - в тому, що він не помітив дефектів проекту і пізніше не виправив деякі з них. Офіційний представник компанії утримався від коментарів, пославшись на те, що розслідування причин катастрофи, що проводиться японською владою, поки не закінчене.

Тим часом проблема старіючих АЕС актуальна не тільки для Японії: у США є десятки реакторів, які працюють вже понад 30 років, причому 23 з них - тієї ж конструкції, розробленої американською General Electric Co. (GE), що і найстаріші реактори "Фукусіма".

Німеччина і Швейцарія вирішили закрити свої старі АЕС і взагалі відмовитися від атомної енергетики.

Читайте також:

Збитки від аварії на Фукусімі-1 сягнуть 12,5 млрд доларів

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

З аварійної АЕС "Фукусіма-1" почнеться цілодобова відеотрансляція

ВідеоНа небезпечних ділянках АЕС "Фукусіма-1" роботів замінили люди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: