Західні ЗМІ: зброю для лівійських повстанців перевозили на круїзних кораблях

За інформацією західних ЗМІ, йдеться про 30 тис. автоматів, 32 млн патронів до АК-47, 400 ракети "Фагот" "земля-повітря", 5 тис. реактивних снарядів.

Арсенал, що призначався повстанцям, які воюють з лівійським лідером Муаммаром Каддафі, перевозили на пасажирських круїзних кораблях в травні цього року.

"Кому були передані ракети, реактивні снаряди і автомати Калашникова, що перевозилися на двох пасажирських кораблях з Сардинії в Сівітавеккію? Де опинився максі-арсенал, що зберігався в підземних бункерах в Сан-Стефано, на архіпелазі Маддалена? Чи був він переданий лівійським повстанцям, що виступають проти Каддафі? Про це ми дізнаємося не скоро: після початку розслідування, ВМС Італії повідомили суд про те, що вони не можуть розкрити деталі, оскільки Рада міністрів розповсюдила на цю справу державну таємницю", - пише видання La Repubblica.

За інформацією видання, йдеться про 30 тис. автоматів, 32 млн патронів до АК-47, 400 ракети "Фагот" "земля-повітря", 5 тис. реактивних снарядів.

"Всі вони свого часу були вироблені в СРСР, експортувалися олігархом Жуковим, були конфісковані силами НАТО в 1994 році. Сценарій недавнього минулого: війна на Балканах, в районі Отранто зупинено вантажне судно Jadran Express, що прямувало до Хорватії з вантажем зброї", - відзначає видання.

Проте, продовжує видання, пізніше арсенал був спочатку вивезений круїзними кораблями по маршруту Маддалена - Палау, а потім Олбія - Сівітавеккіа.

"Невідомо, яким чином забезпечувалася безпека. За запитом трьох депутатів італійського парламенту були заслухані міністри оборони та іноземних справ. Іншими словами, історія набуває обрисів міжнародного детектива", - відзначає видання.

Через деякий час з'ясувалося, що перевезення зброї обійшлолся в менш ніж 2 тис. євро замість 25-30 тис., якби вантаж транспортувався на військовому кораблі.

Водночас, відзначає видання, ВМС продовжують наполягати на тому, що на борту двох пасажирських суден не було вибухових речовин. Тим часом прокуратура з'ясувала, що ракети, реактивні снаряди і автомати Калашникова повинні були бути знищені ще в 2006 році.

"Але гроші на знищення були знайдені лише кілька місяців тому. Невідомо, чи зброя, вилучена у Жукова, перебувала в чотирьох контейнерах, які були переправлені з Маддалени в Сівітавеккію. Можна припустити, що в минулому були й інші експедиції. Але серед усіх, що виникли у зв'язку з цією історією проблем, одна вимагає обов'язкового рішення: встановити, що знаходилося в трюмах двох круїзних кораблів. Завдяки відповіді на це питання з'явиться можливість дізнатися, чи піддавалося небезпеці і якою мірою життя пасажирів", - відзначає видання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Франція таємно озброює берберські племена, що населяють гори Нафуса південніше Тріполі. Французькі ВПС скинули на парашутах вантажі, які складалися з гранатометів, протитанкових керованих ракет, кулеметів і автоматів.

Читайте також:

США визнали лівійських повстанців законною владою Лівії

Каддафі назвав Саркозі "душевнохворим"

Лівійські повстанці готують до бою 7-річних хлопчиків

Каддафі готовий перенести військові дії в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: