Захисний бар'єр від розливу нафти в Луїзіані намагаються створити з волосся

Волонтери просять висилати їм волосся не в окремих конвертах, а в ящиках. Колір волосся і довжина значення не мають.

Американські волонтери оголосили збір волосся для виготовлення матів, які використовуються як загороджувальні бар'єри від розливу нафти в Мексиканській затоці.

Громадська організація Matter of Trust, яка оголосила заклик, вже зібрала сотні кілограмів волосся, надісланих мешканцями не тільки з самих США, але також Канади, Бразилії, Німеччини, Великобританії та Франції.

Організація, яка випробувала цей засіб в 2007 році під час нафтового викиду в Сан-Франциско в результаті аварії на танкері Cosco Busan, запевняє, що кожні півкілограма волосяних матів вбирають у себе чверть розлитої нафти.

Такі екологічно чисті загородження використовуються по кілька разів, відзначає ця некомерційна організація. Вона просить індивідуальних донорів для прискорення набивання нейлонових матів не посилати волосся в індивідуальному конверті, налагодивши колективний збір і пересилку в ящиках.

Компанія зазначає на своєму веб-сайті, що людське волосся приймається будь-якого кольору і якості, переважно, чисте і - тільки з голови! На набивку нафтових загороджень годиться і шерсть домашніх вихованців.

Цей "зелений" волонтерський сайт відзначає, що в США 370 тисяч салонів щоденно зістригали приблизно півкілограма волосся в день, закликаючи налагодити систему збору для виробництва екологічно чистих "збиральників" нафти.

Експерти Міжнародного фонду захисту тварин IFAW вважають, що нафтова пляма, яка виникла в Мексиканській затоці після аварії на буровій платформі Deepwater Horizon 20 квітня і вже досягла узбережжя Луїзіани, піддає серйозній небезпеці дику природу і може призвести до екологічної катастрофи історичного масштабу, говориться в повідомленні Фонду.

Розлив нафти ліквідують більше 13 тисяч фахівців і волонтерів

Читайте також:

Свердловину в Мексиканській затоці можуть засипати сміттям

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: