Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Захист українських моряків подав апеляцію на рішення суду щодо подовження тримання під вартою

Російський суд залишив під вартою бранців до кінця липня.

Захисники військовополонених українських моряків подав апеляцію на рішення Лефортовського суду Москви про продовження тримання під вартою до кінця липня.

Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов.

За словами Полозова, усі скарги подали у встановлений законом термін. "У скаргах захист вказав, що російський суд не взяв до уваги обставини імунітету військових моряків", - каже адвокат.

У своєму оскарженні адвокати апелюють до того, що російський суд не дав належної оцінки резолюції ПАРЄ, яка опосередковано визнає українських моряків військовополоненими. Крім того, до українських моряків повинні застосовуватися норми Третьої Женевської конвенції 1949 року про поводження з військовополоненими.

Ймовірно, Московський міський суд призначить дати розгляду апеляцій проведення засідання у травні.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії. Нещодавно щодо моряків була проведена комісійна комплексна амбулаторна психолого-психіатрична судова експертиза.

Залиште свій коментар

Вибір редакції