Захист від вошей: у Норвегії розроблюють унікальні рибгоспи для вирощування лосося

Одна п'ята лососей, які вирощують в Норвегії, вмирають до досягнення зрілості, через крихітних вошей, які висмоктують кров.

У Норвегії створюють нові лососеві рибгоспи, які б могли витримувати відкрите море, далеко від прибережних районів, де риба страждає від морських вошей.

Про це пише Reuters.

У Норвегії саме морські воші сповільнили отримання мільярдів доларів у цій промисловості. Ці паразити часто поширюють інфекції, які стійкі до антибіотиків. Одна п'ята лососей, які вирощують в Норвегії, вмирають до досягнення зрілості, через крихітних вошей, які висмоктують кров.

Також природні запаси атлантичного лосося руйнуються через схрещування із дикими родичами. Лосось просто виривається із сіток на фермах.

Воші, як правило, концентруються в застійних водах бухт і фіордів Норвегії, де нині розміщуються лососеві ферми. Відхід від берега у відкрите море має за допомогою океанських течій змести личинки вошей.

Тому у Норвегії шукають інноваційні проекти ферм, як для морських і прибережних вод. Чимало ідей запозичені із морської нафтової і газової промисловостей.

Серед схвалених проектів - "перша у світі офшорна рибферма". Йдеться про плаваючий круглий 110-метровий рибгосп, який виглядає як бурова установка. Серед проектів - герметична 44-метрова конструкція яйцевидної форми, де риби плавають всередині у морській воді, яку фільтрують, щоб впускати вошей; 400-метрова ферма, яка нагадує супертанкер. Наприклад, "яйце" планують розпочати будувати у середині 2017 році.

 

У разі успіху технології дозволить успішно розводити рибу по всьому світу, наприклад, морського окуня або ляща. Їх можна буде використовувати і в Японії, і в США.

В США офіційно дозволили їсти ГМО-лосося

Від 19 листопада в США легалізували вирощування і продаж генно-модифікованих лососів. Завдяки спеціальному гену вдалося скоротити ріст риби в два рази. Фахівці AquaBounty запевняють, що ГМО-лосось немає ніяких протипоказань для вживання. Проте активісти вважають, що така риба може зашкодити здоров’ю людей. Тому вони подали відповідні запити до всіх інстанцій з вимогою змусити постачальників маркувати ГМО-лосося. 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: