Захист від вошей: у Норвегії розроблюють унікальні рибгоспи для вирощування лосося

Одна п'ята лососей, які вирощують в Норвегії, вмирають до досягнення зрілості, через крихітних вошей, які висмоктують кров.

У Норвегії створюють нові лососеві рибгоспи, які б могли витримувати відкрите море, далеко від прибережних районів, де риба страждає від морських вошей.

Про це пише Reuters.

У Норвегії саме морські воші сповільнили отримання мільярдів доларів у цій промисловості. Ці паразити часто поширюють інфекції, які стійкі до антибіотиків. Одна п'ята лососей, які вирощують в Норвегії, вмирають до досягнення зрілості, через крихітних вошей, які висмоктують кров.

Також природні запаси атлантичного лосося руйнуються через схрещування із дикими родичами. Лосось просто виривається із сіток на фермах.

Воші, як правило, концентруються в застійних водах бухт і фіордів Норвегії, де нині розміщуються лососеві ферми. Відхід від берега у відкрите море має за допомогою океанських течій змести личинки вошей.

Тому у Норвегії шукають інноваційні проекти ферм, як для морських і прибережних вод. Чимало ідей запозичені із морської нафтової і газової промисловостей.

Серед схвалених проектів - "перша у світі офшорна рибферма". Йдеться про плаваючий круглий 110-метровий рибгосп, який виглядає як бурова установка. Серед проектів - герметична 44-метрова конструкція яйцевидної форми, де риби плавають всередині у морській воді, яку фільтрують, щоб впускати вошей; 400-метрова ферма, яка нагадує супертанкер. Наприклад, "яйце" планують розпочати будувати у середині 2017 році.

 

У разі успіху технології дозволить успішно розводити рибу по всьому світу, наприклад, морського окуня або ляща. Їх можна буде використовувати і в Японії, і в США.

ВідеоВ США офіційно дозволили їсти ГМО-лосося

 

Залиште свій коментар