Захоплення палацу президента у Ємені: коаліція відповіла авіаударом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коаліція бореться проти шиїтських повстанців-хуситів, яких підтримує Іран.

Коаліція під керівництвом Саудівської Аравії завдала авіаудару по позиціях південних сепаратистів після захоплення ними палацу президента Ємену в місті Аден.

Про це повідомляє агентство AFP у неділю, 11 серпня.

"Коаліція завдала удару по території, яка становить пряму загрозу для одного з важливих об'єктів легітимного уряду", - йдеться в заяві коаліції, яка закликає південних сепаратистів покинути захоплені позиції в Адені. У випадку відмови у коаліції погрожують новими атаками.

У заяві не уточнюється, як саме коаліція відповіла на захоплення президентського палацу. Однак, як інформує агенція AFP з посиланням на місцевих жителів, авіаудару було завдано по таборах сепаратистів в Адені.

Нагадаємо, південні сепаратисти та єменський уряд входять до коаліції на чолі із Саудівською Аравією. Ця коаліція бореться проти шиїтських повстанців-хуситів, яких підтримує Іран. Попри це, всередині коаліції трапляються конфлікти. Зокрема, 10 серпня південні повстанці, яких підтримують Об'єднані Арабські Емірати, захопили урядові військові бази та президентський палац в Адені. Сутички між південними сепаратистами та військовими визнаного міжнародною спільнотою уряду тривали протягом останніх чотирьох днів. У результаті в Адені загинуло близько 70 людей, серед яких також цивільні.

Президент Ємену Абд-Раббу Мансура Хаді постійно мешкає в Ер-Ріяді, тому захоплений сепаратистами палац був майже порожнім.

Південний Ємен був незалежною країною - Народно-демократичною республікою Ємен - до 1990 року. Багато людей в країні вважають, що Північний Ємен (Єменська Арабська Республіка) нав'язав йому об'єднання силою. Війна у Ємені триває від 2014 року. На сьогодні країна поділена між шиїтськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, адміністрацією президента Хаді, яку підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією та на боці якої воювали південні сепаратисти, а також терористичним угрупованням "Аль-Каїда на Аравійському півострові".

ВідеоУ Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

Допомога передбачалася для 22 мільйонів єменців. В організації усе ж сподіваються, бодай щось таки уціліло й деякі вантажі ще вдасться урятувати. Утім, з огляду на масштаби займання, така ймовірність дуже низька. У Ємені вже чотири роки вирує війна, через що в країні виникла одна з найтяжчих у світі гуманітарних криз.

У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

 

Вибір редакції