Закаєв присягнув новому лідеру чеченських бойовиків

Закаєв розпустив уряд очолюваної ним самопроголошеної чеченської республіки Ічкерія, тепер керувати республікою буде Гакаєв - новий лідер бойовиків.

Ахмед Закаєв розпустив уряд очолюваної ним самопроголошеної чеченської республіки Ічкерія. Тепер уже колишній ічкерійскій лідер підкреслив, що відставка його кабінету міністрів обумовлена тим, що відтепер функції вищого органу влади Ічкерії буде виконувати Держкомітет оборони - шура маджліс. Очолювати комітет і керувати республікою "на період війни" буде польовий командир Хусейн Гакаєв.

Останній, нагадаємо, є лідером північнокавказьких бойовиків, з тих пір як впливові польові командири оголосили про вихід з "імарату Кавказ", очолюваного Умаровим. Відповідну заяву бойовиків (а саме - командирів Асланбека Вадалова і Тархана Газієва, розжалуваних Умаровим) було поширено 7 жовтня. Тоді ж повідомлялося, що бойовики обрали собі нового лідера - ним став, як зазначалося вище, Гакаєв.

Коментуючи своє рішення, Закаєв відзначив, що чеченці дистанціювалися від "міфічного утворення" ("імарат Кавказ") і вирішили відстоювати свої інтереси на правовому полі Ічкерії. Закаєв припустив, що тепер чеченські бойовики будуть домагатися незалежності для Ічкерії, тоді як Умаров і його "імаратчики" давно відхилилися від головної мети і "тільки шкодили чеченській державності".

За словами Закаєва, найближчим часом час його колеги по уряду Ічкерії проведуть консультації з представниками нового лідера збройного підпілля про формування нових структур влади. До тих пір Закаєв і розпущений ним уряд продовжать виконувати свої колишні обов'язки.

Нагадаємо, що конфлікт між Закаєвим і його прихильниками з одного боку і Умаровим та "імаратом Кавказ" з іншого тягнеться з 2007 року. Тоді Умаров оголосив про скасування Ічкерії і створення того самого "Імарату", назвавши себе його еміром. Надалі прихильники Умарова засудили Закаєва до смертної кари; у відповідь прокуратура самопроголошеної Ічкерії звинуватила ідеолога "імарату Кавказ" та прес-секретаря бойовиків Мовладі Удугова в антидержавній діяльності.

Читайте також:

Суд вирішив звільнити скандального чеченця Закаєва з-під варти

Прокуратура Варшави просить заарештувати Закаєва на 40 діб

Росія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Польські ЗМІ дізналися про можливе звільнення Закаєва під заставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: