Закаєву оголосили кровну помсту за напад на родове гніздо Кадирова

Рамзан Кадиров заявив, що Ахмед Закаєв має відношення до нападу бойовиків на його родове селище Центорой. Але у Грозному запевнили, що кровну помсту Закаєву оголосив не Кадиров, а родичі вбитих.

Лідеру чеченських сепаратистів Ахмеду Закаєву оголошена кровна помста за напад на Центорой – рідне село глави Чечні Рамзана Кадирова.

Як повідомив сам Кадиров, напад на селище (напад на Центорой стався наприкінці серпня, загинули 6 міліціонерів) проходив за "закаєвським сценарієм".

"Він (Закаєв) попросив Гакаєва (Хусейн Гакаєв - новий лідер північнокавказьких бойовиків) організувати напередодні так званого конгресу чеченців у Варшаві вилазку в Центорой, обіцяючи при цьому визнати Гакаєва як ватажка залишків бандформувань. Закаєв казав, що події в Центорої обговорюватимуть, і це підвищить авторитет Гакаєва", - пояснив глава Чечні.

Кадиров оголосив, що родичі загиблих під час нападу міліціонерів вже "оголосили помсту Закаєву".

Трохи пізніше його прес-секретар Альві Карімов пояснив, що сам Кадиров нікому мстити не збирається. "Кадиров нікому кровну помсту не оголошував. Він глава республіки і діє в рамках закону", - сказав Карімов. Хто саме оголосив Закаєва "кровником", він не повідомив.

Напад на родове село Кадирових Центорой було скоєно 29 серпня. Тоді кілька десятків бойовиків на чолі з Гакаєвим спробували взяти штурмом приватну резиденцію Рамзана Кадирова. Під час бою загинули 6 співробітників правоохоронних органів і 17 міліціонерів були поранені. 7 цивільних осіб отримали поранення.

За словами Карімова, інформацію про те, що Гакаєв має відношення до нападу, глава республіки отримав з надійних джерел.

Раніше Кадиров вже звинувачував Закаєва у причетності до терористичного акту, який призвів до смерті його батька Ахмада Кадирова. Це сталося в 2006 році на зустрічі з верховним комісаром ООН з прав людини. Але пізніше глава республіки сам же пропонував Закаєву повернутися до Чечні і всіляко демонстрував миролюбність.

У листопаді 2007 року відносини чеченської влади з Закаєвим знову зіпсувалися після його заяви про те, що телефонним голосуванням його призначили прем'єр-міністром невизнаної Ічкерії.

Остання конфліктна ситуація сталася у вересні. Закаєв організував у Варшаві конгрес чеченців. який засудили влада Росії та Чечні. Польська поліція затримала Закаєва, але не видала його Росії, пославшись на його статус політичного біженця, отриманий раніше у Великобританії. Закаєв спокійно виїхав з Польщі.

Читайте також:

Закаєв присягнув новому лідеру чеченських бойовиків

Чеченські бойовики оголосили, що більше не підкоряються Доку Умарову

Польща затримала Ахмеда Закаєва

Президент Чечні розповів, як знищував бойовиків у рідному селі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: