Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український закон про освіту спричинив бурхливі дебати з обуреннями на ПАРЄ

Українська делегація не вважає, що ці дебати матимуть серйозне значення.

Український закон про освіту, який викликав бурхливий протест, зокрема, в Угорщині, обговорюють у Парламентській Асамблеї Ради Європи, йдеться у ТСН.12:00.

У Будапешті вважають документ дискримінаційним і говорять про насильницьку українізацію. У різкому тоні Будапешт погрожує Україні європейськими санкціями.

Учасники висловили занепокоєння новим українським законодавством, яке нібито обмежує права національних меншин України.

Подекуди звучали гострі заяви, говорили про розчарування, про печерний націоналізм в Україні. Делегат з Румунії Бадеа під час виступу порвав свій підготований для виступу текст і назвав український закон про освіту безпрецедентним. Казав, що закон душить ідентичність румунської, угорської, молдавської меншин.

ВідеоУ ПАРЄ розпочали дебати щодо освітньої реформи в Україні

Українська сторона заявляла, що цей закон розширить можливості нацменшин у вивченні української, але жодним разом не утискає їхнє право на вивчення рідної мови.

Однак серед членів української делегації є думка, що серйозних наслідків для України дебати не матимуть

"Безумовно, будуть гострі заяви від угорців, від румунів теж, але угорці зараз змагаються, хто найбільший захисник Угорщини, але ніхто Україну не звинувачує, не клеймить ганьбою", - заявив нардеп, член делегації Олексій Гончаренко.

Після дебатів очікують голосування за резолюцію, де висловлять занепокоєння реакцією сусідів України і порадять правову експертизу. Це Україна вже зробила, направивши закон на оцінку до Венеціанської комісії. Якщо там матимуть зауваження, влада готова буде їх втілити. Про це вчора під час виступу тут у Страсбурзі заявив президент України Петро Порошенко.

Кореспондент ТСН Наталя Фібріґ

Залиште свій коментар

Вибір редакції