Законами не стануть: у Сенаті США заблокували ініціативи щодо припинення "шатдауна"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Конгресі назвали обговорення «шатдаута» абсолютно безглуздим торгом і показовими голосуваннями.

Голова республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл заблокував голосування по двох законопроектах, запропонованих представниками Демократичної партії США про відновлення часткового фінансування держустанов.

Про це повідомляє The Hill.

"Останнє, чим ми повинні займатися, так це абсолютно безглуздим торгом і показовими голосуваннями", - сказав він.

Згідно з правилами Сенату, будь-який сенатор може спробувати провести голосування або узвалити законопроект, але й будь-який сенатор може заблокувати їх.

Спроба демократів прийняти законопроекти Палати представників викликана 20 днем "шатдауна".

Мовляв, президент США Дональд Трамп не погодиться на часткове відновлення фінансування відомств без гарантій виділення коштів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою і на підвищення прикордонної безпеки.

"Немає сумнівів у тому, що ці проекти законами не стануть", - зауважив Макконнелл.

ВідеоПропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нині через бюджетну кризу свою роботу згортають 9 з 15 американських міністерств - зокрема, державний департамент, міністерства внутрішньої безпеки, транспорту та сільського господарства. Все через те, що у Сенаті представники республіканської і демократичної партій не можуть затвердити бюджет. 

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Раніше питання відновлення фінансування уряду не вдалося вирішити в ході зустрічі демократичних лідерів і президента США Дональда Трампа з питання будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" в США.

Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" в Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована.

Лідер демократів в Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп повинен "відмовитися від стіни – чітко і просто", щоб вивести уряд з "шатдауна".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковано. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Більша частина з них пішла на вимушену неоплачувану відпустку.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу наприкінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції