Залишення посади Скарамуччі  після 10 бурхливих днів показує, що в Білому домі панує хаос - The Guardian

Скарамуччі згорів яскравіше і швидше, його навіть офіційно не привели до присяги на новій посаді.

Директор з комунікацій команди президента США Дональда Трампа Ентоні Скарамуччі отримав повідомлення про звільнення від нового начальника штабу Джона Келлі, чий військовий досвід тепер здається неоціненним в цій рукопашній боротьбі фракцій.

Про це пише Девід Сміт у статті "Залишення посади Скарамуччі після 10 бурхливих днів показує, що в Білому домі панує хаос", опублікованій на сайті газети The Guardian.

У понеділок, 31 липня, вранці з допомогою Twitter Дональд Трамп намагався заспокоїти стривожену націю: "Жодного хаосу в Білому домі!"

Протягом шести блаженних годин в сонячному Вашингтоні було спокійно. Потім з'явилася новина про те, що директор із зв'язків з громадськістю Білого дому Ентоні Скарамуччі був вигнаний через 10 днів. Хаос повернувся з подвійною силою.

"Муч" (прізвисько Скарамуччі – ред.) отримав повідомлення про звільнення від новопризначеного начальника штабу Джона Келлі, генерала ВМС, чий досвід в Іраку раптово виявиться неоціненним для цього Білого дому: де тепер відбуваються рукопашні бої гравців-конкурентів, фракцій-конкурентів і складних альянсів, які воюють за територію.

Через кілька хвилин після того, як доля Муча була вирішена, Трамп і Келлі вже були у Східній кімнаті Білого дому, щоб вручити орден пошани медпрацівникові, ветерану армії, який служив у В'єтнамі. Те, що повинно було бути урочистою церемонією, раптово стало дешевим шоу.

Фотогалерея Тримався десять днів: директор з комунікацій Білого дому подав у відставку (6 фото)Скарамуччі згорів яскравіше і швидше, його навіть офіційно не привели до присяги на новій посаді. За повідомленнями, його підтримували співвітчизники з Нью-Йорка Іванка Трамп і Джаред Кушнер. Чарлі Сайкс, консервативний коментатор, назвав його "ідентифікатором Трампа".

Очевидно, Келлі визначив, що Скарамуччі не місце в Білому домі. Вульгарне інтерв'ю з журналом "New Yorker" минулого тижня було грубим порушенням, особливо в очах військовослужбовця, прагне прищепити чиновникам старомодну дисципліну. Серед іншого, Муч довів, що він – директор зі зв'язків з громадськістю, який не розуміє правил "конфіденційності".

Коли формувався Білий дім Трампа, легко можна було відзначити тристоронню боротьбу за владу між сім'єю, партійними істеблішментом і "альтернативними правими" руйнівниками.

ВідеоКолишній прес-секретар Трампа вкрав у підлеглих холодильник

Де зараз відбувається боротьба за владу в Білому домі? Минулого тижня один з об'єктів нападок Скарамуччі у цьому інтерв'ю, начальник штабу Райнс Прібус ("параноїдальний шизофренік, параноїк"), був звільнений. Президент назвав його слабким, і, тим самим, порвав ще одну нитку відносин з істеблішментом Республіканської партії. Але інший об'єкт, Стів Беннон, можливо, раптово отримав відтермінування, зберігши впливовий націоналістичний (Breitbart News) голос в адміністрації.

Республіканський істеблішмент все ще може повернутися. Шон Спайсер був змушений оголосити про свою відставку, коли 21 липня з'явився Скарамуччі. Але він ще не пішов, і, ймовірно, його можуть переконати взяти на себе роль директора з комунікацій. Він військовий, і не зможе знехтувати почуттям боргу.

Залишення посади Скарамуччі викликає нові запитання з приводу рішень Іванки та її чоловіка, хоча їхня присутність, разом з національним економічним радником Гері Коном і заступником радника з національної безпеки Діною Пауелл, гарантує, що так звані нью-йоркські демократи збережуть силу.Вже давно говорять, що Білому дому Трампа потрібна ін'єкція "дорослих". Скарамуччі – скандаліст з Уолл-стріт, який орієнтувався на его президента, явно не відповідний кандидат. Ним може стати розсудлива Келлі. Але він зіткнеться з головоломкою груп, які воюють, особистими і політичними конфліктами і стосунками у дусі "ворог мого ворога – мій друг". А потім з вибуховим темпераментом Трампа і 24-годинним спостереженням в Twitter.

Що стосується Муча, це була одна з найкоротших кар'єр в історії Білого дому. Але можна з упевненістю сказати, що він залишив свій слід в американській історії і сатирі. Коли хтось співав: "Ніколи не забувайте, що колись був спалах, яскравий момент, це був Камелот".

Залиште свій коментар