"Залишив той жах, який відбувався в моїй країні": 19-річний білорус через ліс втік з батьківщини до Литви

"Залишив той жах, який відбувався в моїй країні": 19-річний білорус через ліс втік з батьківщини до Литви

pixabay.com

Хлопець висадився на кордоні з білоруської сторони і далі протягом 40 хвилин брів лісом, щоб потрапити на територію Литви.

19-річний білорус через ліс втік зі своєї країни до Литви, незаконно перетнувши кордон, аби бути подалі від "жаху, що відбувається в Білорусі". Він є одним з кількох десятків білорусів, які незаконно пройшли через цей кордон ЄС після кривавих репресій у Білорусі в зв'язку зі сфальсифікованими виборами президента у серпні 2020 року. 

Відео з коментарем хлопця оприлюднила французька інформагенція AFP.

"Я відчуваю величезне полегшення... Я залишив той жах, який відбувався в моїй країні", - сказав молодий білорус в коментарі AFP за кілька хвилин після прибуття на литовську землю вночі. 

Хлопець, який попросив не публікувати його ім’я, описав свою подорож минулого місяця як відносно легку, але тим не менш моторошну. У тихому лісі він боявся, що кожен його крок буде насторожувати прикордонників, до того ж, йому довелося йти з пошкодженим від побиття копами коліном.

Після того, як юнака висадили машиною на білоруській стороні, загалом він витратив 40 хвилин, аби дістатися до Литви. "Плюс у мене була проблема: я випустив компас і він почав працювати з перебоями, тому я двічі ледь не повернувся в Білорусь", - сказав він.

Прикордонна служба Литви заявила, що від початку серпня 2020 року до початку цього місяця 37 білорусів викрили на незаконному перетині кордону. Уряд зазначає, що отримав 142 прохання від білорусів про надання притулку, які перетинали кордон як легально, так і нелегально, і дотепер задовольнив 12 з них.

Литва також провела ще сотні білорусів через "гуманітарний коридор", надавши шестимісячні візи, щоб дозволити їм впорядкувати свій статус у країні. "Литва завжди буде надійним притулком для переслідуваних іноземних громадян", - заявили в МВС.