"Залізну леді Балкан" достроково випустили з в’язниці

Колишній президент Республіки Сербської Біляна Плавшич випущена зі в’язниці у Стокгольмі на п’ять років раніше терміну. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Екс-президент Республіки Сербської Біляна Плавшич вийшла на волю зі Стокгольмської в`язниці.

Колишнього професора біології Біляна Плавшич, яка стала президентом Республіки Сербської і була засуджена за військові злочини в колишній Югославії, достроково звільнили за зразкову поведінку.

Шість років тому Гаазький трибунал засудив її до 11 років тюрьми за військові злочини під час конфлікту на Балканах в середині 90-х. Свою провину Плавшич визнала.

Ув`язнення вона відбувала в Швеції. Відсиділа дві третини терміну.

Біляна Плавшич - єдина жінка, коли-небудь засуджена Гаазьким трибуналом.

Плавшич ще називають "залізною леді" Балкан, у розпал громадянської війни в Боснії, вона була правою рукою Радована Караджича, якого називають організатором етнічних чисток серед несербського населення і мусульман.

В самій Гаазі 27 жовтня поновився суд над Радованом Караджичем. Сам колишній лідер боснійських сербів заявив, що не встиг ознайомитися з усіма матеріалами справи і тому не може взяти участь у процесі. Від послуг адвокатів він відмовився. Захищати себе збирається самостійно.

Правила Гаазького трибуналу виключають ведення судового процесу у відсутність обвинуваченого або його адвоката, тому неявка Караджича ставить Гаазький трибунал в складне становище.

Суддя ж напередодні заявив, що якщо Радован Караджич так і не припинить свій бойкот суду, то йому можуть призначити адвоката, навіть якщо сам Караджич цього не хоче. І той буде захищати обвинуваченого заочно.

Читайте також:

Караджич має намір і далі бойкотувати судовий процес

Караджич бойкотував початок процесу в Гаазі

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Чотирьох сербів засуджено за військові злочини

Відео"Залізну леді Балкан" випустили з в’язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: