Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Залякування світу і "розтоплення сердець росіян": як коментують промову Путіна про нову зброю у німецьких ЗМІ

Залякування світу і "розтоплення сердець росіян": як коментують промову Путіна про нову зброю у німецьких ЗМІ

"Не обов'язково сприймати висловлювання Путіна як брязкання зброєю в напрямку Заходу", - вважають деякі журналісти.

Німецькі ЗМІ не пропустили щорічне звернення президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів. Деякі журналісти занепокоєні розповідями російського лідера про нові розробки зброї, а деякі поставилися до промови як до виборчої компанії.

Про реакцію німецької преси повідомляє Deutsche Welle

Оглядач Frankfurter Allgemeine Zeitung Бертольд Колер висловився щодо кіберзагрози з боку Росії. Одночасно з промовою Путіна в німецькій пресі обговорювали хакерську атаку на мережу уряду Німеччини, за якою, імовірно, стоїть російська хакерська група АРТ28. На думку Колера, Захід ще не знайшов дієвої відповіді на кіберзагрозу з Росії, а багато політиків не усвідомлюють масштабів проблеми.

Журналіст каже, що багато німців охоче б піддалися ілюзії, що хакерську атаку організувала "в одному з московських підвалів лише пара підлітків, які дали волю своїм патріотичним почуттям". Він також порівнює цю оману з "зеленими чоловічками" в Криму. "Якщо ми хочемо зупинити кібератаки, потрібно ще раз попрацювати над теоріями залякування", - узагальнив колумніст FAZ.

Про методи залякування пише й Ріхард Херцингер з Die Welt. На його думку, перш за все промова Путіна містила попередження для світу про те, що не варто протистояти його "пристрасті до агресії" і "планам зі створення нового світопорядку", які він продемонстровав у Сирії та Україні.

"У своїй хвалькуватій пропагандистській промові господар Кремля пояснив, що він має на увазі під давно обіцяною, але так і не реалізованої "модернізацією" своєї країни: розвиток масштабної програми озброєння, яка загрожує трагічним чином змінити військове співвідношення сил в світі ", - також зазначає Херцингер.

Одночасно з цим колумніст Süddeutsche Zeitung Пауль Каценбергер впевнений, що послання Путіна було направлено, скоріше, на росіян. "Зовсім не обов'язково сприймати висловлювання Путіна як брязкання зброєю в напрямку Заходу. Вся промова, скоріше, була складена відповідно до внутрішньополітичних запитів", - пояснив журналіст.

Він зазначає, що розповіді про досягнення в сфері розробки нових видів зброї потрібні, щоб "розтопити серця" росіян. "Громадянам країни-спадкоємиці колишньої світової держави СРСР, як і раніше, дуже подобається слухати про власну військову могутність", - вважає Каценбергер.

Нагадаємо, що Путін пригрозив США і ЄС ядерною зброєю. Він анонсував озброєння армії РФ новітніми ракетними комплексами. Загалом промова могла викликати різні почуття: у когось - страх, у когось з росіян - піднесення і патріотизм. Однак у Мереж здебільшого викликали хвилю жартів і іронічних засуджень

Відео Путін пригрозив цивілізованому світу ядерною зброєю

Путін каже, аби опоненти не розгойдували човен під назвою "Земля", запроваджуючи проти Кремля санкції. З таким спічем російський президент звернувся до федеральних зборів. Надійною гарантією миру на планеті він назвав міць російської армії. Похизувався новими ракетами, системами наведення і ядерними боєголовками.

Путін пригрозив цивілізованому світу ядерною зброєю

Залиште свій коментар

Вибір редакції