Замість операції на хребті лікарі видалили жінці здорову нирку

Замість операції на хребті лікарі видалили жінці здорову нирку

Лікарські помилки іноді призводять до непоправних наслідків

У Хорватії медики переплутали пацієнток зі схожими прізвищами та видалили нирку жінці, яка потребувала операції на хребті.

Хорватські лікарі переплутали пацієнток, внаслідок чого видалили здорову нирку жінці, якій була необхідна операція на хребті.

Шокуючий випадок халатності проявили медики в одній з клінік міста Дубровник. Співробітники лікарні переплутали пацієнток з однаковими іменами та дуже схожими прізвищами - Нєдєлька (Nedeljka) і Нєджелька (Nedjeljka).

Одній з них була потрібна операція на хребті, а інший необхідно було видалити нирку, уражену раковою пухлиною.

Через плутанину пацієнтці вирізали здорову нирку, однак другої помилки вдалося уникнути вчасно, і операція на хребті жінці, яка її не потребувала, не була зроблена.

"Слава богу, пацієнтка (якої видалили нирку), почуває себе добре", - сказав міністр охорони здоров'я Хорватії Дарко Міліновіч.

Він додав, що керівництво лікарні, співробітники якої припустилися помилки, обговорює з постраждалою та її родиною питання компенсації.

Представники хорватської медичної асоціації зазначили, що, хоча у пацієнток схожі прізвища, їхній вік абсолютно не збігався - одній 59 років, а іншій - 77, тому провина за інцидент, ймовірно, лежить на лікарях.

Відповідальних за помилку встановлює експертна лікарська комісія.

Нагадаємо, що це вже далеко не перший випадок лікарської помилки, яка потягнула за собою сумні наслідки. Так, роком раніше в Австрії хірурги випадково ампутували 91-річній жінці здорову ногу замість хворої, а потім відрізали і потрібну кінцівку.

Читайте також:

Хірурги помилково ампутували жінці здорову ногу

У США пацієнту під час обрізання видалили пеніс

Російський лікар лікує важкохворих пацієнтів анекдотами

Вперше у світі людині пересадили штучне серце, яке не б'ється

Повʼязані теми:

Наступна публікація