Замовлення на вбивство Політковської одержав дядько обвинувачених

Замовлення на вбивство журналістки "Нової газети" Ганни Політковської спочатку отримав дядько обвинувачуваних Лом-Алі Гайтукаєв.

Одержувачем замовлення на вбивство журналістки "Нової газети" Ганни Політковської спочатку був дядько обвинувачуваних Лом-Алі Гайтукаєв, заявили прокурори в ході дебатів сторін на судовому засіданні 16 лютого. Слова прокурорів агентству процитував адвокат одного з фігурантів справи Андрій Трепихалін.

За даними звинувачення, Лом-Алі Гайтукаєв одержав замовлення в червні-липні 2006 року, але був змушений передати його колишньому співробітнику МВС Сергію Хаджікурбанову, оскільки самого Гайтукаєва в серпні посадили за інші злочини.

При цьому Хаджікурбанов у той час також відбував покарання. За словами Трепихаліна, прокуратура не пояснила, як саме пройшла передача замовлення, оскільки Гайтукаєв і Хаджікурбанов сиділи в різних містах Росії.

Крім того, не ясно, яким чином Хаджікурбанов привернув до злочину братів Махмудових, які також проходять обвинуваченими у цій справі.

Як відзначає "Інтерфакс", Гайтукаєв проходить у справі як свідок, але не притягується до кримінальної відповідальності. Раніше Гайтукаєв заявив, що від слідчих йому стало відомо, що за вбивство Політковської було заплачено 2 мільйони доларів.

Разом з тим прокуратура в ході дебатів сторін нічого не сказала про замовника вбивства. На думку адвоката братів Махмудових Саїдахмета Арсамерзаєва, люди, які могли бути замовниками злочину, фігурують в матеріалах справи, проте не допитані.

За його словами, в матеріалах справи є прізвища людей, яких Політковська критикувала в своїх статтях. Арсамерзаєв додав, що, за даними слідства, мотивом вбивства стали публікації журналістки, проте "жодна з цих осіб не тільки не сидить по справі, але і не допитана".

Як повідомлялося, Ганна Політковська була убита в жовтні 2006 року. Підсудними на цьому процесі є чотири людини - Сергій Хаджікурбанов, брати Ібрагим і Джабраїл Махмудови, а також співробітник ФСБ Павло Рягузов.

На думку слідства, виконавцем вбивства є третій брат Махмудов - Рустам. Він оголошений в розшук.  

Читайте також:

Фігурант справи Політковської відмовився від свідчень

Обвинувачення загубило відеозапис з можливим вбивцею Політковської

За вбивство Політковської заплатили 2 млн. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: