Замурованим чилійським шахтарям провели електрику

Рятувальникам вдалось забезпечити електроенергією заблокованих шахтарів.

Гірникам, заблокованим в шахті у 800 кілометрах на північ від чилійської столиці Сантьяго, провели електрику. Завдяки цьому вони зможуть встановити під землею повноцінне освітлення, повідомляє CNN з посиланням на заяву місцевої влади.

Раніше повідомлялося, що рятувальникам вдалося повністю відновити систему вентиляції в аварійній шахті. Після цього гірникам дозволили палити. При цьому місцева влада заявила, що шахтарі будуть отримувати лише дві пачки сигарет на всіх, щоб повітря під землею не сильно забруднювалось.

В результаті обвалу породи на шахті Сан-Хосе, який стався 5 серпня, під землею опинилися заблоковані 32 чилійських шахтаря, а також один болівієць. Протягом 17 днів про долю гірників нічого не було відомо. Контакт з ними вдалося встановити лише 22 серпня.

Через спеціальний отвір, який пробурили рятувальники, шахтарям передають воду, продукти харчування та медикаменти. За станом гірників стежать лікарі та психологи. Раніше повідомлялося, що у деяких з них почалася депресія.

Тиждень тому стало відомо, що замуровані під землею шахтарі влаштували акцію протесту і відмовилися від посилок з їжею. Вони обурені тим, що психологи дозволили родичам передавати під землю тільки оптимістичні листи. Крім того, гірники вимагають передати їм сигарети, а також алкоголь. Останню прохання рятувальники не виконали.

В кінці серпня почалося буріння тунелю, через який планується підняти на поверхню всіх шахтарів. Рятувальникам необхідно зробити отвір глибиною близько 700 метрів і шириною близько 66 сантиметрів. За оцінками фахівців, буріння тунелю займе декілька місяців.

Читайте також:

Чилійським шахтарям, які вже місяць під землею, показали футбольний матч між Україною та Чилі

Замуровані чилійські шахтарі перестали їсти і влаштували бунт

Замурованим чилійським шахтарям дозволили курити

Скандал в Чилі: дружини замурованих у шахті гірників посварилися з коханками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: