Занепокоєння Росії щодо НАТО буде обговорено на окремій зустрічі — Байден

Занепокоєння Росії щодо НАТО буде обговорено на окремій зустрічі — Байден

Фото: ТСН.ua

Американський президент заперечив можливість застосування армії США для стримування російської агресії в Україні.

До п’ятниці, 10 грудня, представники США та щонайменше чотирьох союзників по Альянсу мають намір оголосити про зустріч на високому рівні з делегацією Росії.

Як передає Reuters, про це заявив у середу, 8 грудня, президент США Джо Байден журналістам, коментуючи недавню онлайн-зустріч із російським президентом Путіним.

За його словами, до кінця цього тижня буде оголошено про зустріч на високому рівні з Росією і принаймні чотирма основними союзниками по НАТО. На цій зустрічі планують "обговорити занепокоєння Росії щодо НАТО загалом", а також питання "зниження напруженості на східному фронті".

Водночас Байден зауважив, що Сполучені Штати мають моральні та юридичні зобов'язання захищати союзників з НАТО у разі нападу, але це зобов'язання не поширюється на Україну.

"Це не обговорюється", – відповів Байден на запитання про те, чи будуть американські війська застосовуватися для запобігання вторгненню Росії до України.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що вважає вступ України до НАТО неприйнятним. На його думку, це підриває безпеку Росії.

Нагадаємо, у середу, 8 грудня, Путін повідомив, що одним із підсумків його онлайн-зустрічі з президентом США Джо Байденом стане створення окремої структури, на якій відбуватиметься обговорення питань безпеки, включно з ситуацією довкола України.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація