Війна Росії проти України, за словами Сари Менкер, підкинула хмизу у вогонь цієї проблеми.
У світі залишилося запасів пшениці на складах на близько 10 тижнів через війну в Україні і через те, що Індія останніми тижнями заборонила експорт пшениці.
Про це заявила експертка з питань продовольчої безпеки, генеральна директорка сільськогосподарської аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер під час засідання Ради Безпеки ООН, передає УНІАН.
Війна Росії проти України, за її словами, підкинула хмизу у вогонь цієї проблеми.
"Я хочу розпочати з того, що прямо скажу, що російсько-українська війна не стала причиною кризи продовольчої безпеки. Це просто підкинуло хмизу у вогонь, який давно тлів. Криза, яку ми виявили задовго до пандемії COVID-19, засвідчила крихкість наших ланцюжків поставок", - сказала Менкер.
Вона додала, що "навіть якщо війна закінчиться завтра, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без узгоджених дій".
400 мільйонів людей у всьому світі опинилися в зоні "продовольчих ризиків".
"Сьогоднішні умови гірші, ніж 2007 і 2008 років. Важливо зазначити, що наразі спостерігається найнижчий рівень запасів зерна, який коли-небудь бачив світ, в той час як доступ до добрив сильно обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найбільш екстремальною за останні 20 років. Аналогічні проблеми з запасами також стосуються кукурудзи та інших зернових", - зазначила Менкер.
Нагадаємо, в Україні окупанти продовжують красти зерно. Зі складів окупованого Бердянська вагонами вивозять його до Криму.
Читайте також:
- США та ЄС розробляють план вивезення українського зерна
- "Сотні тисяч вбитих з нашого боку": Зеленський пояснив, чи реально забрати назад Крим та окуповані території
- Коли і як закінчиться війна з Росією: відомий окультист назвав фази і чіткі дати
- Путін помре 2023-го: відомий окультист назвав точну дату смерті