Запис смерті іранської дівчини визнано найкращим відео року

Відеозапис загибелі від вогнепального поранення іранської дівчини Неда Ага-Солтан отримав престижну премію Джорджа Полка.

Університет Лонг-Айленда присудив престижну премію імені Джорджа Полка за кращий відеосюжет 2009 року невідомому, котрий зняв на камеру смерть дівчини на ім'я Неда Ага-Солтан в Ірані.

Відеоролик був знятий в червні минулого року під час акції протесту в Тегерані; пізніше запис потрапив в Інтернет.

26-річна дівчина була застрелена під час розгону одного з мітингів у Ірані. Акції протесту почалися після президентських виборів, переможцем яких був оголошений Махмуд Ахмадінеджад. Неда Ага-Солтан було поранено в груди. Люди, що знаходилися поблизу, намагалися її врятувати, але їм не вдалося цього зробити.

Куратор премії Джон Дарнтон відзначив, що це відео подивилися мільйони людей в усьому світі. При цьому загибла дівчина стала символом іранського опору. Досі невідомо, хто зняв це відео і виклав його в Інтернет. Однак, як зазначив Дарнтон, цей запис є цінним з новинної точки зору.

За його словами, присуджена нагорода є доказом того, що "у сучасному світі сміливий очевидець з камерою у мобільному телефоні може використовувати відеохостинги та соціальні мережі для того, щоб повідомляти новини".

Премія Полка присуджується з 1948 року. Ця нагорода була названа на честь кореспондент CBS Джорджа Полка. Він був убитий в Греції в роки Громадянської війни. Повний список журналістів, яким присудили нагороду в 2009 році, опублікований на офіційному сайті премії.

Нагадаэмо, що престижну премію World Press Photo в 2009 році також отримала робота, зроблена під час акцій протестів у Тегерані.

Її автор італієць Пьєтро Мастурцо засняв жінку, котра вигукує протестні гасла з даху посеред ночі. Судді визнали, що фотографія гарна як з точки зору форми, так і з точки зору змісту і точно передає напругу ситуації.

 

 

Читайте також:

Папа Римський номінований на престижну музичну премію

Найкращі фото світу: World Press Photo

Обрано найкраще фото минулого року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: